• |
ide | kryesore

Gazetarja zbulon gënjeshtrën e Xhisielës: Le ta themi troç kush e shoqëronte për intervistën

Lajme, Të funditGazetarja Anila Hoxha ka zbuluar një detaj shumë interesante në emisionin “Open” në TCH ku u transmetua një intervistë e Xhisiela Malokut. Vajza e re i mohoi të gjitha akuzat që kishte bërë ndaj djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja, por gazetarja Anila Hoxha që kishte qenë prezente gjatë marrjes së intervistës tha se kishte dyshime për atë që tashmëm thotë 25-vjeçarja.

“Xhisiela jeton në Nikël të Krujës. Një fshat që edhe policia u mburr kur hyri me forca të shumta në një operacion të madh. Le ta themi kush e shoqëronte Xhisielën kur erdhi të bënte intervistën. Ne e pyetëm se me çfarë kishte ardhur dhe ajo tha: “Me taksi”, por ajo gënjeu sepse ne e pamë kush e solli me makinë. E pamë edhe kush e shoqëronte. Ajo tha se erdhi me taksi dhe gënjeu. Nuk e dimë kush ishin ata persona, por duhet ta themi që ajo gënjeu. Ajo gënjen sepse nuk mund të gabojë një ekspert mjeko-ligjor për plagët që ka në trup” – tha gazetarja. ©LAPSI.al15 Comments

 1. Ajo nuk gënjen…. por ka hall më të madh se dikur në komunizëm ku duhet edhe të pranoje një krim që nuk e kishe bërë, se thoshte partia, tani thotë Rilindja…

 2. Ne titull duket sikur kjo gazetarja e di shume mire se kush e shoqeroi ate vajzen dhe do ta thote TROC kete gje.
  Por me pas ne lajm lexon : ” Nuk e dimë kush ishin ata persona, por duhet ta themi që ajo gënjeu”’

  ??????

   1. Jo Vajzes nuk i besoj. Por ne te njejten kohe edhe titullit te artikullit nuk i besoj. Gazetarja nuk ka thene ‘ NE E DIME KUSH ISHIN ATA PERSONA’…

    Police nuk ishin, se vajza e kundershtoi mbrojtjen nga policia.
    Taksi nuk eshte, se e vertetojne Eni Vasili me kete gazetaren tjeter.

    Kurse Lapsi , se kopila qe jane, deformojne lajmin dhe bejne nje titul qe te jep idene se ‘DIHEN KUSH E SOLLEN DHE LE TA THEMI TROC , pra te mos bejme sikur nuk e dime’..

    Pra lexoje dhe nje here komentin tim ta kuptosh me mire .

  1. Nuk të punon fantazia, më duket.
   Policia jo, familja jo, atëherë kush është më i interesuar?

   Ose rilindasit e Tiranës ose rilindasit rahja të Krujës.

  1. Kjo vajza e ka kundershtuar mbrojtjen e policise. Megjithese policia i vuri ne dispozicion 4 police per cdo turn ta ruanin , kjo e kundershtoi dhe policet u kthyen si te dhjere andej nga erdhen. Aktualisht ao eshte pa mbrojtje.
   Pra ka gjera qe dhe nuk i dime se si jane vertet ne realitet.

 3. Po ca ka me bo do behet hero???
  A jeni ne terezi???
  Bandat mund ti kene kercenuar motren , nenen
  Ndoshta fisi i saj nuk mund ti perballoje bandat. Kush do e mbroje ? Policia qe duam ????
  Ajo vajze po pranon te vetesakrifikohet qe te shpetoje familjen
  Lereni rehat re shkreten.

 4. Kesaj ithone qe fitontinezia, e jo drejtesia. Nese do kishim prokurore te drejte, asaj vajze duhej ti vinin aparat pergjimi, e survejimi, sepse ne rrethanat, e zhvillimet gazetareske e politike, ka fituar politika qeveritare, kjo nuk ka diskutim, sepse tere aparatet e specializuara i kane vene ne sherbim per ta nxjerre ngjarijen sajese, mbas realitetit qe vazhdoi per dy muaj. Si der me tani, kjo eshte menyre e kesaj qeverieper te mbyllur me tymnaja bemat e saj. Cipa u ka plasur, nuk fshihen me pas gjethes se fikut.

 5. Ajo bente -MY-o lopet e ridhjerjes qe ishte e detyruar te genjente qe nga levizjet e shqisavet te trupit qe bente levizje te pa vullnetshme ,syte,vetullat ,qepallat.ku i thahej fyti kur fjalosej ,fytyra e trembur ,ikja demostrative nga stodioja .etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *