• |
ide | kryesore

Reagon Edi Rama: Xhisielën e morën peng

Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për rastin e Xhisiela Malokut. Kreu i qeverisë nuk bën asnjë sqarim për të gjitha “njollat e zeza” në këtë histori dhe për mënyrën se si vajza ndërroi dëshminë e saj duke u rrekur nëpër ekranet e TV-ve të bindë botën se ishte tallur me policinë. Por Rama thotë se e ka hallin diku tjetër. Ai thotë se vajza u përdor nga politika dhe mediat.

“Më vjen mirë që s’jam më i vetmi që them se vajzën e morën peng dhe e kthyen në mish për topat e kazanit politik e mediatik! Më mirë vonë se kurrë. Ndërkohë duhet çmontuar me fakte pjesa tjetër e këtij horrori mendjesh e gojësh të përdala. Dhe shumë shpejt një paketë antishpifje?” – shkruan Rama në Twitter. ©LAPSI.al


11 Comments

 1. e pam ram mbrem e pam,lere qe e perdhunuat,rrahet,kercnuat por e bet te flet edhe endrra.o qelb po te te shkyej vaginen deputetet e tu,te vejn armen ne kok,te marrin penfg dhe delet e pulat,te sjellin me “TAXI” e PPP rraja rama balla edhe mutit mjalt i thua siq i thon me deshir jkl,berti,disa te pa emer etj.po pse nuk dole me 21 korrik o flliqesir qe i thithe pallen hajnit me ze dhe figur ne lalz,po a beget ter ai 21 janar vetem per nji pall mete.e bere president o i degjeneruar psiqik,ti sikur i kerkoje bllokun por i morre zhelet e tij.ik tash shko ushqeu ne qenef negjmije se shoket rraja,rshi,saje qorri,frrok,ndok etj po te presin.

  1. Mos me ngacmoni arin… Mos me ngacmoni arin… Mos me ngacmoni arin. Se ju bej namin. Ooo ca bo mor ti, lere arin se eshte me mision nga partia.

   1. doktorr shko vizitoje ramen ne kryeminstri se ju kan mbaruar kokrrat e kokaines ,pastaj shkon te meta e thith ngjala.vrapo.ka faj berisha qe ju beri njerz nga kafsh qe ishit tek enveri,ju beri me liri kevizje,nder,mirqemke tash keni ra ne mutes se rosh,frrok,ndok,rraja qe ju kan me keq se lop.po po me 39 mij lek o lop ju ruan rama.un marr kaq ne dit o krymba qenefi.

  2. i pa emer un nuk jam as ne parti te saliut e as te thaqit,ramushit a metes por ti je nje derr e dele e rames,roshit,doshit,frrokut,ndokes,rrejes,balles,artur bushit,xhelilit,balilit,sajmir tahirit,shullazit,habilajve,lop e baba takut,gic i ruqit,krym i negjmijes e dhjerje stalini.nuk ju mjaftoi enveri me ramizin e kristaqi 55 vite por zgjodhet dhe bijet e tyre te ju perdhunojn e poshtrojn.shko ne qenef te koperatiives se derrave stalin se aty ngjiz e lind jeni,ndryshe nuk do ishit kaq pakurrizor e krymba qenefi.nuk gete5 ca me shkoll por mblodhet ter halabaket e kombit dhe u vut ne rresh si kafsh.nga bari enverit ne lesh negjmije.tash hani.

 2. Mbasi i qepi tere prapaskenat qe ta detyronin viktimen te terhiqej, e shihni kete banditin e qeverise se si krekoset per suksesin e prapaskenave. Ka kurajo e thote qe do beje ligj per shpifje, por sa here duheshe denuar ti e propagandistet e tu per tere msheftesirat e mos pranimet e shume denoncimeve. Kjo, ne kete menyre e kallamit deshtak sic ia thone, eshte vetem ne themelet e diktatures, qe ky, avash, avash po e instalo me menyren e rrulit. Sa s;eshte vone, duhet te shporret, e shporren, kete le ta thote e ta beje populli.

 3. O-zagar i droguar-po mos ishte marre peng ka media as nuk kishte per te dale ky skandal.Po me mire te -perdhunohet dhe te dhunohet,te shantazhohet -nga ju njerez pa moral ,nga ju njerez kriminele ,nga ju manjake,apo te merret peng sic e quan ti o latyre e ketij vendi?

 4. Xhelati i vertete bene avokatin mbrojtes . Me kete polull ti jo nga mengjeis deri ne dark por tere jeten tall bythen . Mos u merzit , çdo qene e ka oren e tij .

 5. Nje pakete kunder shpifjes, me ligj me e mbrojt zyrtarin e deputetin eshte ajo qe i mungon Shqiperise. Cfare po kerkon kryeministri nuk eshte as me shume e as me pak se cfare ben presidenti i Turqise. Ligja denon me fol keq per zyrtarin e pushtetit. Ka nje ndryshim te vogel. Atje, gjysma e popullsise shprehet “Eshte Zoti, nje me poshte eshte Erdogan”. Po ketu ne Shqiperi a po vjen kjo kohe?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *