• |
ide | kryesore

Xhafaj i përgjigjet akuzave të Bashës për krimin: Shpifje bajate (FOTO)

Lajme, Të fundit


Fatmir Xhafaj i ktheu sërish përgjigje Lulzim Bashës, duke thënë se deklaratat e kryedemokratit për faktin se shqiptarët po sundohen nga bandat, janë shpifje bajate.

Ai publikon disa shifra për të hedhur poshtë pretendimet e Lulzim Bashës.

Xhafaj në Tëitter: 

 


9 Comments

  1. po geron edvin fatmut xhafa e ke ulur krimin ti,i ke me pak 400 mi shqiptar qe i bie gjdo i treti banor ne mosh mbi 18 vite qe e perzure ti e rama por 30 fishove kokaine e kanabisin e sajmir tahirit ,geron xhafes e qelbesires rama.nga 1300 kilogram ne vitet 2005 -2013 qe u kapeshin ne itali pra per tet vjet e bere ne 20 ton ne dit,5 ton, etjbere risi geron na sollet dhe kokain,toyota yaris me miljona ,fatmut po geronin ku e qove me ndonji peder italjan ne burg e martoge dhe e bere edvinka rama sepse ti e mohove qe je trafikant vet per geronin.ani edhe edvini te mbrojti tha geroni burr familjar por qe ne te vertet vret me kanabis femij si te jesh stalin e car.ik mo purdhu shko ne te negjmijes ti e ter RIDHJERJA se ter qfare keni ber esht nji gogel mut.

  2. Me arrestimin qe u be sot ne fr, tregoi dhe njehere, qe kokave te krimit, grupeve te verteta kriminale, te perfshire ne krim te organizuar, policia as qe mund ti ofrohet.
    Nese do te japesh mesazh , fillohet nga me i forti. Xhafa , me operacionin forca e ligjit eshte asgjekundi. Koha po e tregon. Qe kur behen deklarata, qe nga java tjeter do godasim grupe kriminale, eshte si te thuash shtyhe ta shtyjme.

  3. perse nuk rrini urte dhe ti kerkoni lalie popullit qe e keni katandisur ne kete menyre duke krijuar alibi dhe aktore vetem per te mbuluar zullumet e families xhafa turp per ju te pa fytyre ju kojtoni akoma se populli ha bar dhe nuk din te dalloje kush jane kriminelet e vertete qe po i pine gjakun

  4. Kur jane shpifje o ministeri me ishpifur i ketij vendi pse e dergove me ngut -GERONIN-te beje burgun ne Itali sikur e dergove ne Piknik-per te mbrojtur pasurine e vene ne menyre kriminale o trafikantet e ketij shteti nga ndonje mundesi sekuestrimi apo konfiskimi neqofte se nuk mund ta manipulonit audio pergjimin .Tani denancuesit futini ne burg te akuzuarit legjistraturen tjeter beini -deputete-.

  5. RIQEBULLI”’ XHafa, perfaqesues dinjitoz i policise e hetueseve te babait tije te tribunes, na hiqet si triumfatore e i sukseshem ,,,,po kunder kujt? Perderi sa del ne komunikim se shihni javen tjeter se cdo bejme,,trego mendjemadhesine, e fryrjen sic e kane keta ish pioniere, e kuadro te forces te pushtetit kuqal. Te lajmerosh per arrestime, do te thote qe ti lajmerosh, e te fshihen, e te gjejne menyra te tjera,, qe ti kete per neser kur ti duhen partise . LOjra figurative, e politike pa patur rezultate. Le te degjojne se ci thote europa, e bota,, dhe ajo eshte fytyra e ketyre qe na mburren. Nuk ndryshojne keta,, jane poata gushekuqe internacionaliste, se komb e atdhe as qe kane, e kane patur.

  6. Keto statistikat e tyre jane marre nga INSTATI qe e ka zyren ne Kryeministri..Rama eshte kthyer ne propagande pa sens…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *