• |
ide | kryesore

Berisha: Skandal në Prokurori, zhduken përgjimet e Fredi Alizotit

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Prokuroria ka zhdukur transkriptet me përgjimet e Fredi Alizotit, i akuzohet për dëshmi të rreme lidhur me dosjen ‘Babalja’. Ja cfarë shkruan Berisha.

Superskandal ne Prokurori!

Zhduken ne Prokurori nga Edvin Kristaq Rama dhe banda e tij kriminale 120 faqe transkripte te regjistrimeve te bisedave te deshmitarit te rreme Fred Alizoti, te cilat sipas OPGJ dixhitale implikonin direkt ne krimin e shemtuar te manipulimit te kallp dishmitarit, mafiozet Rama, Xhafa, Balla, Geron Veliu.

Faqet qe mungojne ne nr rendor te faqeve te transkriptuara jane vjedhur nga mercenare te bandes kriminale te qeverise per ti shpetuar ata nga demaskimi i plote i implikimit te tyre ne manipullimin e deshmitarit te rreme Alizoti.

Rikujtoj ketu se operacionet e vjedhjes se dosjeve te dokumentave top sekret madje edhe te gjithe serverit filluan me prokurorine e Durresit fill pasi Edvin Kristaq Rama u shpall krye,krye,krye bandit i narkoshtetit.

Lidhur me zhdukjen, vjedhjen e te pakten 120 faqeve te bisedave telefonike me Faqezi Drogen, Taulant Begon, Don Agaçion dhe Geron Xhafen, te Fred Alizotit, deshmitarit te rreme dhe te burgosurit vullnetar te Edvinit, nuk ka asnje hetim dhe askush nuk e di nese ato jane vjedhur sapo kane dale nga serveri i prokurorise, sepse kane qene te shenuara gjate degjimit nga pergjuesi, apo ato u vodhen nga i keqshfrytezuari 40-41 vjeçari mercenar special i klikes kriminale ne pushtet.

Por pavaresisht nga vendi i krimit, kjo ngjarje e shemtuar eshte nje thirrje per te gjithe qytetaret e ketij vendi per te shporrur sa me pare kete klike kriminale, qe ka rikthyer farsat dhe proceset e kohrave me te zeza te policise sekrete hoxhiste.

7 Comments

 1. Po e tha ky. E ka then perendia. Mos ja vini re, i ka ren rezistenca, nuk ka pas mundesi kohet e fundit te pij gjak vampiri.

  1. Janë qytetarë të zakonshëm, njerëz të ndershëm qe revoltohen me fëlliqësitë e kësaj qeverie e duke pasur besim tek ish kryeministri, profesor doktor Berisha, i porstojnë atij për të publikuar atë çfarë kanë parë pasi vetë nuk e bëjnë dot sepse rrezikojnë jetën e tyre e të familjes.
   Ti more zotëri duket se je nga ai soji që ha Bar, e nga partia nuk heq dorë edhe kur ajo është kthyer në bandë kriminale që po i thith gjakun një populli të tërë.
   Mandej duket se ngaqë prindërit të kanë ushqyer me bar që ti shërbejnë partisë, e ke edhe trurin të sakatuar kur shkruan idiotësinë se Berisha “pi gjak vampiri”.
   Nuk ka fëmijë që e njeh legjenden e vampirëve e të mos ta dijë, se janë këta që ushqehen me gjakun e njerëzve normalë e jo e kundërta, tru tredhur.

 2. more komunista pa moral e verteta do te dale .jepni mendime dhe mos shani kur tjetri thote nje te vertete . theniet e tij gjithmone kane dale

 3. Ca kane keto budalleqe!! Jane vecse perpjekje te deshperuara per te penguar prokurorine te bej punen e vet. Perhap dizinformim si e si te largojne vemendjen nga vetja. Ne kete rast duhet te dale e verteta , ne lidhje me keta personazhe kaq ordinere. Si i ndryshokan documentat keshtu!! Dhe mbi te gjithe ne prokurori. Kane ndodh ndonjehere keto ne kohen e berishes?! Pastaj Alizoti eshte gjalle. Clidhje ka ca eshte pergjuar! Para gjykates ai do deklaroj live. Deri tani ky eshte faktuar me foto qe ka folur me Sali Lushen, Florenc Hoxhen dhe Erzen Brecanin. Nese ate e ka takuar personalisht Ardi Veliu dhe Tauland Balla, le ta thote vete, live ne gjykate e te perballet. Kush eshte i implikuar te mbaj pergjegjesi. Por tia leme prokurorise.
  Une kam 100 qejfmbetje me kete kryeminister, arrogant dhe te papergjegjshem, por ne kete rast e besoj me shume se babalja alizoti dhe salianji te marr sebashku.
  Insinuatat qe po manipulohet dosja, fshihen kapituj te pergjimeve, jane vetem dashakeqese dhe nuk i shkon nje ish kryem dhe ish presidenti.

 4. Po per babalen pse nuk fole sale,koment interesant ky I saliut filmi babale ka dy aktore dhe shume regjizore fillon me saliun kryekomunist,luli kamarieri I sigurimit ne rinas ,sali luzha spiuni I sigurimit dhe I gazidedes ne sherbim te berishes,brecani I familjes sot pronar I nje policie private,florenc hoxha komunisti me I ri I pd,bardhi kameramani,alibeaj juristi me vellain te denuar per droge dhe ne fund banakieri I kafes brenda pd.

 5. Sot u kujtuat ti beni thirrje qytetareve te ngrihen. Por lerini rehat qytetaret se i keni lene kaq te varfer sa dhe te duan nuk kane fuqi te te ngrihen se s ‘qendrojne dot ne kembe .Leri rehaaaaaaaat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu