• |
ide | kryesore

Lubonja: Paketa anti-shpifje e Ramës e ngjashme me stalinizmin

Lajme, Të fundit

Fatos Lubonja e krahasoi ligjin anti-shpifje që do të përgatisë kryeministri Edi Rama me stalinizmin.

Në rubrikën “Opinion” në News 24, Lubonja shprehet se edhe stalinizmi dënonte kundërshtarët, dhe me punën e tyre do të ndërtonte kopshte e shkolla.

Rama sqaron paketën ‘Anti-shpifje’: Në gjyq për çdo akuzë që na bëjnë. Lekët e fituara shkojnë në fondin e edukimit 

Fatos Lubonja u shpreh se duke tentuar të hapë departamentin e shpifjeve, kuptohet se Rama ka kapur drejtësinë.

“Stalinizmi çfarë bënte?! Armiqtë që kanë bërë agjitacion e propagandë kundër pushtetit, kanë shpifur se ne jemi vendi më i lumtur në botë, dënohen, do shkojnë për riedukim dhe me punën e tyre do mbaj kopshtet e shkollat. Se ka konceptin e shtetarit. Deri dje ka thënë do forcoj drejtësinë tani do të bëjë departament. Kush do e paguajë këtë departament. Është si puna e atyre Dacibaove dhe revolucionit kulturor kinez. Del jashtë institucioneve dhe krijon institucione të tjera, si garda e kuqe. Është qesharake dhe e rrezikshme sepse në fund fare tregon se ka kapur drejtësinë dhe tani hap departamentin e shpifjeve, shpifësi më i madh që ka njohur historia e Shqipërisë. A doli ky zotëria tha laboratori me famë etj, a nuk ishte shpifje kjo. Këtu është një karikaturë morale e gjithë kjo histori. Kjo nuk më shqetëson se ky është i sëmurë. Problem janë të gjitha ata që i vijnë nga mbrapa që flasin dhe anglisht, përveç atyre oligarkëve që e mbajnë”, u shpreh Fatos Lubonja.

17 Comments

 1. Kur bëjnë krahasime të tilla e humb respektin për të gjithë ata që shprehen kështu, sepse edvini ëshë karikatura e të gjithë diktatorëve me të cilin krahasohet ky lapangjoz.

 2. pse qfare prisje nga nji kopil stalini.kristaqi nga shen petersburgu e solli spermen per ta ber ket riprodhim.me falni RIDHJERJE.

 3. QAFSH TE TOME RE LUBONJA…

  hik o debil.. ky eshte ligji i duhur… se po shkojne njerzit, mediat, politikanet per lesh.

  Si do te te vije ty o qorr. qe ne te gjitha portalet te shkruhet ” SIPAS NJE BURIMI TE SIGURTE MOSOJME SE LUBONJA SHKERDHEHET NE BYTHE PER 5 LEK ””

  Mblidhni vehten se jeni bere qesharake. KY ESHTE PLATFORMA E DUHUR KUNDER CORJENTIMIT TOTAL TE SHOQERISE .

  1. po se me ate pune hane buk, prandaj. Nuk ju plas fare se e zhysin tjetrin 7 pash nen dhe me shpifjet e tyre, mjafton te marrin leket per ato anal_izat e tyre bajate.

   1. Trego një rast ku shpifjet kanë zhytur dikë me pushtet në Shqipëri dhe atëherë ke të drejtë që shpifja qenka më e rezikshme se hashashi, roshi, ndoka, prenga xhafaj, habilajt , saje qorri, të gjithë këto raste në fillim sipas qelbësirave rilindase qenë shpifje por u provua se ishin të vërteta, biles 50 përqind të vërteta se 50 tjetër edijnë ata qeelbësirat dhe Zoti që ju vraftë ju të gjithë rilindas parazitë.

 4. Per budallenjte: njeriu te thote cte doje, pyetja eshte, kush po e thote.
  Kush eshte kar e merr kallup e kush eshte i mencur se degjon fare.

 5. O Lubonja… jo cdo gje ne diktature ishte e keqe o Lubonjaaa..

  E cte keqe ka ketu ? kush shpif dhe genjen ….. te denohet financiarisht. Keshtu qe kur ti vije ne mend prap ta beje ate pune ta dij se do leri dhe breket .

 6. Po kush e verteton se genjeu, kur ne realitet ia plasin ne sy maskaralleqet e del e thote eshte mashtrim, ose kur iparashtrojne realet, thote jane genjeshtra….pra eshte ky, e shpura ridhjerese qe jane kampione te genjeshtres e mashtrimit,,,Po keto kush i deno,poketo do i paguajne e lajne mashtrimet e horrelliqetqe kane bere? Atyre qe u kane pelqyer keto te ketyre mashtrueseve u duken reale, nders kur u thohet ja ckeni vjedhur, ja ckeni mashtruar, e tjetersuar, hidhen ne sulm,,,,SHPIFJE… pra keto qeveritare shpifesprofesioniste, hajdute mafioze, duhen denuar se pari, pastaj te dale psikopati e te laje duart si pilati.

 7. Sec jane mbledhur ca bytheqire tek report tv me nje drejtues emisioni servil pushtetI. Emision per te vjelle. Gjithe fajin opozita per cdo gje ..
  pushteti ne lartesi. KURVA

 8. Pse qenka friksuar lubonja ky nga natyra eshte goxha Trim nje hall e ka ky njeri qe nuk I ka thene njeri pune e mbare,po I iken puna se ky vetem me shpifjen eshte mare zanat nga sistemi I vjeter,erdhi koha te ushqehesh me te vertetat

 9. Po na the o i pa emer, se sa te verteta ka thene deri sot psikopati, ti do marresh medaljen e analistit me te mire, po na the se sa eshte vjedhur ne qeverine tende e sa droge eshte mbjelle, dhe sa shqiptare kane ikur ,, shperblehesh nga psikopati per ndershmeri,,,,ja pra keshtu i duam analistet, dhe jo si ata qe na levdojne….. Po kush ta pranoi kete,, ju banditet, hajdutet e drogmenet, kurre,,,,,keto s;jane te verteta,, andaj e do ligjin i semuri qe te denoi te vertetat.

 10. Keto jane shenjat e para , te nje njeriu, i cili ka kaluar ne delir, dhe tashme nuk e sheh me veten, si kryeminister, sherbetor te ketyre njerezve, por si mbret i shqiptareve.
  Demokracite europiane e njohin mbreterine, e respektojne por jo pa arsye. Eshte nje histori e tere ne mes, kontributi i jashtezakonshem qe ju kane sjell popujve te tyre mireqenie dhe prosperitet.
  Kurse ju zoti kryeminister, bashke me shpuren tuaj jeni nje cet grabitesish te veshur me kollare. Te pushtuar nga babezia, duke u zhytur nga njeri llum ne tjetrin.
  Keni sjell mjerim per kete popull, fryheni dhe krekoseni, se jeni bere politikanet me te pasur ne europe, si kryeministri i popullit me te varfer ne EU.
  Dhe tani kerkoni dhe mos ju shajne, beni si njerez me moral dhe namuz., beni si viktime. Te sharen ju e keni pak, e keni lluks.
  Ju duhet te peshtyheni per dite, per paaftesine, papergjegjshmerine, arrogancen, vjedhjen etj etj.
  Prodhoni per dite skandale, genjeni sy me sy, vidhni dhe vetem vidhni, e keni kthyer majen e administrates shteterore ne bande, kurse ne qe shtypemi dhunohemi dhe vidhemi per dite, duhet te kemi kujdes kur flasim per ju, per te madhin tone.
  Ky eshte prape pak, por nje “vleresim” domethenes per punen tuaj.
  Kaq meritoni ju.
  Pastaj kur nuk duron dot sharjen, puna jote eshte e lodhshme, nje dite tregoje dhe thinjat, hap krahun dhe rri me i qete.
  Boll sakrifikove per kete popull.
  Nje pune jokryeminister, do e gjesh dhe ti besoj. Nuk do ngelesh pa pune.

 11. Bertet hajduti, kapeni hajdutin.
  Kur shet moral dhe ti, njeri kot, bosh pa shtylle e palce kurrizore.
  Njeri i mbaruar.

 12. Ben vetem propogande, ben show, je gjithmone fasade. Nje njeri totalisht ndryshe , nga ato qe predikon , ben ti si i zgjuar, sikur po ja fut te gjitheve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu