• |
ide | kryesore

Video-fakt/ Fytyrat e ndryshme që tregoi Rama në fyerjen ndaj gazetarëve

Kryesore, Lajme

Në fund të emisionit “Dritare” të Rudina Xhungës, Edi Rama u kërkoji ndjesë tre gazetarëve të grupit “Panorama” Andi Tela, Robert Rakipllari dhe Erli Murati për tonet e përdorura dhe ndonjë fyerje personale. Por kjo kërkesë fajleje pas dy orësh emission nuk mund ta zbehë gjuhën e përdorur arrogancën e eksagjeruar dhe fjalorin banal të përdorur nga kryeministri Rama.

Sa herë që nuk kishte përgjigje për problemet që i ngriheshin, Ai përdorte stilin agresiv gjatë debatit. Më shumë se dy herë Rudina Xhunës iu drejtua me fjalët: “Ti ke kohë që nuk je më gazetare”, “A je ti në metro”?


Lexo më tej:

Retrospektivë / Kronika si i ka sulmuar Rama gazetarët e tjerë (rastet)

Pas replikave me Erli Muratin i cili ia ktheu shumë mirë batutën kur Rama i akuzoi se ishin nën efektet e hashashit (Unë nuk jam akuzuar ndonjëherë për përdorim narkotikësh) Rama e banalizonte bisedën duke thirrur “Ju jeni qesharakë”. Emblematike do të mbeten çirrjet e kryeministrit…shpifje…shpifje……shpifje….shpifje taktikë që e përdori disa herë për të shuar debatin dhe për të promovuar fushatën e rreme kundër shpifjes.

Për më tepër shikoni kolazhin që ka përgatitur Lapsi.al me shpërthimet e kryeministrit…
©Lapsi.al

18 Comments

 1. Ky nuk ka etike me keta gazekare,por mbaron ketu per keta,kur saliu dilte te gjithe keta gazekare i shin pula,pse si pula se saliu te zhdukte me familje.

  1. i pa emer e me mut ne tru:te zhdukte babai i tij biologjik stalin kristaqi,pastaj lloji dhjerje hrushqov daja spiro kolek,pastaj perbindeshi i tij mbi kok mao luu ve dun,baba taku,xhafa,ruqi etj.ik tash shko merr racionin ne qenef negjmije se e jreve detyren nji tas m.t.

 2. Pse gjuhe kryeministri ishte ajo e djeshmja ? Ata gazetar pa kellqe qe rrinin si te shushatur dhe nuk guxonin por pysnin gjithe ndrojte . Sinqerisht me vinte keq kur i shihja ashtu te tulatur dhe gjithe mllef ne vetvete por qe nuk kishin bythe tja perplasnin ne fytyre . Ata duhet ta kishin bere per nje leke kete demagog e hipokrit sepse kishin 1001 arsye . Nese nuk keni bythe te perballeni(jua mirekuptoj friken) te pakten bojkotojeni kete klloun , kete palaço cirku .

 3. Sekreti suksesit politik i skizofrenit Adolf Hitler eshte,se ai ka qene demagog i lindur.E njejta
  gje edhe me skizofrenin Rama,qe derdellit pa fund,pa pasur kurre durimin te degjoje te tjeret.
  Hitleri ka qene me i talentuar se Rama ne pikture.Perderisa kan dy gjera te perbashketa,
  konkluzioni;-artistet deshtake kthehen ne perbindesha.

  1. Është me i bë nder edvin halabakut me këtë krahasim.

   Hitleri ishte nacionalist, e kundërta është legeni edvin,

   Ekonomia gjermane patirritje të jashtëzakonshme në vitet 1933-1939, e kundërta ndodhi nën edvinin këta 5 vite.

   Hitleri kishte me vete specialistët më të mirë gjermanë të të gjithë fushave, edvini ka mbledur gjithë mediokrit dhe të paaftët plus kriminelët ordinerë.

   Ka edhe të tjerra po kaq mjaftojnë për të mos e krahasuar Hitlerin me lapangjozin edvin.

 4. Ziguri shko dhe thuaj saliut,te hengsha Bythen o shtet se i behet qefi dobicit sali se è merziti zeni dhe armina gjate fejeses,shpenzime te medha djale i tha zenit,keshtu zigur beja qefin te mjerit sali

  1. Sado që fshihesh si “i paemër”, emrin e tregon hapur me idiotësitë që shkruan.
   Një trushpëlarë i enverizmit e edvinizmit.
   A ke sy e veshë ore trap, a të ka ngelur qoftë edhe një qelizë normale në trurin tënd të goditur, që të mund të na i justifikosh idiotësitë flagrante që i shfaq në publik Edi Rama ?
   Saliu, Saliu ….?
   Po pse ore Saliu e ka fajin që ky psikopat ka kaluar në fazat më kritike të sëmundjes së tij e që nxjerr nga goja veçse fekale ?

  1. Po ju o idiotë që nuk keni frikë se jeni të paidentifikuar, pse nuk arrin ndonjëri prej ju qelbësve të vogël rilindas për të paraqitur argumente në mbrojtje të ideve tuaja, por vetëm dini të shani si ordinerë?

 5. i pa emer e malok tregoni vertet sa mut ju dhe mbrem ,te plot racionin apo xhysem sepse keni konkurenc shum per vullnetar si ju.dje tregoi se vertet esht i lindur ne qenef.

 6. Kjo eshte e pritshme nga nje njeri qe ska bosht pervec permbushjes se mossuksesit dhe mosplotesimit te tij, ne funksion te aspiratave vetjake dhe pretendimeve te paqena

  Shkurt, nje njeri i paarrire , bosh dhe psiqik krijon problem per te gjithe

  po kujt i rruhet trapi , njerezit qe e rrethojne jane bastarde dhe me te ulet sesa Rama

 7. Ky eshte turpi edhe per ata qe e zgjodhen( pavaresisht se i vodhi votat) qe e degjojne dhe e shohin nje KM te denatyralizuar nga ana mendore. Skicofrenia e tije, e shoqeruar me megallomanine e pushtetit absolut qe ka rrember po behet nga dita ne dite edhe me i pa durueshem e neverites per veprat po se po , por edhe me mashtrimet e kllounizmin e tije abstrakt me njerezit, e intelektualet. Kjo me ngjarjet e fundit, desktruktimi i komenteve e alibive shteterore e kane nxjerre jashte loje si KM, por vetem si diktator. Eshte mire, qe ata, e ato qe i bejne fresk ta vizitojne te marrin, se po merr ne qafe tere popullin.

 8. Nervozi nuk ka te drejte kurre.E ndoqa pak Ne lajme se nuk jam AQ idiot te ndjek dy ore nje psikopat.Edhe Ne burg te isha kurre nuk do ta ndiqja.Po te kete gazetare dinjitoze she profesionel,nuk do guxonte ER as tu qasej mediave.Po kemi keto qe kemi e psikopati derdellis e breshkat habiten nga gojtaria e ER.

 9. Gazetari qe nuk ka lidhje me te verteten,populli i GazeKar,kur ai njerr te verteta me dokumenta populli i GazeTar.mos u kujdesni kaq shume dobicat e malokut se è mbron vet veten me mire ju ore dobicer

 10. Sistemi informativ tek ne eshte ne kohen e tij me te keqe.Eshte kjo situat qe mbart reagime te droguara …E turpeshme per nje k/minister.
  Mos ragimi i fuqishem gazetaresk ,alibi per “ndjesen”e Rames…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu