• |
ide | kryesore

Prangoset në Elbasan, Elton Kila, i shpalluri në kërkim ndërkombëtar për trafik droge

Lajme, Të fundit
pranga-1.jpg

Policia e Elbasanit gjatë aksioneve të befasishme në lokale dhe akse rrugore, ndërsa në pranga ka rënë një 37-vjeçar.

Burime zyrtare Elton (Kastriot) Kila, banues në lagjen “Qemal Stafa” u ndalua u bë me qëllim ekstradimi për në Itali, pasi Prokuroria e Pescarës/Itali, ka lëshuar urdhrin e ndalimit ndërkombëtar datë 11.09.2018, për kryerjen e veprave penale “Organizata kriminale”, “Trafikim i narkotikëve”, “Mashtrim” dhe “Kallzim i rremë”.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet të mëtejshme.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu