• |
ide | kryesore

Puthje dhe shuplaka, festimi pervers i Evra në Ditën e Falenderimeve: polemika në rrjet

SportShfaqjet e Patrice Evra në Instagram nuk janë të panjohura, por këto her ëish- futbollisti i Francës i ka bërë të nervozohen mbrojtësit e të drejtave të kafshëve. Në Ditën e Falenderimeve, festë popullore në amerikë e Kanada, francezi ka zgjedhur të publikojë një video në të cilën puth, kafshon dhe qëllon me shuplaka një gjel të pabërë (ushqimi tipik për Thanksgiving Day) gati për tu future në furrë. Nëse tifozët sportivë, duke njohur shpirtin e Evra, nuk janë skandalizuar, animalistët kanë shpërthyer kundër tij. Video sidoqoftë nuk është fshirë.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *