• |
ide | kryesore

Si ta kuptoni që shoqja është xheloze për ju

Stil


Ndonjëherë mund të keni pranë njerëz që i mendonit miq, por në fakt ata ju xhelozojnë. Po si ta kuptoni dikë që është xheloze për ju? Ja disa shenja që ato japin:

1. Thotë fjalën “nuk i dihet”
Njerëzit xhelozë, kur ju i thoni një lajm të mirë, nuk ju thonë se gëzohen për ju, por marrin pjesën negative duke ju vënë në dilemë. Këto gra, nuk shprehen të lumtura për ju, por thonë diçka që t’ua prishë entuziazmin.

2. Nuk ju thotë asnjë kompliment
Ju blini diçka të re dhe ky person e ka shumë të vështirë të thotë, se është e bukur. Sipas intv.al ajo në fakt ju xhelozon dhe s’mundet t’iu gënjejë duke ju bërë komplimenta. Flasim në rastet, ku hipokrizia nuk është në nivelin e duhur, pra nuk mundohet as të shtiret.

3. Nuk ju motivion
Nëse ju shpreheni se dëshironi të bëni diçka të mirë për jetën tuaj, kjo shoqe nuk ju motivon, por ju thotë se mund të dështoni. Me siguri, ju xhelozon!


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *