• |
ide | kryesore

Mesazhi tek Berisha: Manastirliu kandidate e Ramës për Bashkinë e Tiranës, po bëhet gati për fushatë

Lajme, Të fundit

Duke iu referuar një mesazhi të ardhur në adresë të tij, Sali Berisha shkruan sot se ministrja e Shëndetësisë është kandidatja e Edi Ramës për Bashkinë e Tiranës, dhe jo Erion Veliaj.

Denoncuesi shkruan se Manastirliu ka nisur një gjueti shtrigash duke zëvendësuar punonjës të spitaleve me anëtarë të Partisë Socialiste, për t’u bërë gati për fushatë.

Kujtojmë se zgjedhjet vendore do të mbahen më 30 qershor të vitit të ardhshëm. Kandidatët e mazhorancës dhe opozitës nuk janë zbuluar ende.

Postimi i Sali Berishës: 

Gjueti shtrigash per qellime elektorale nga ndrikull Manastirliu!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Zoti i Berisha desha te ngrej nje shqetsim per shendetesin,Ministria ndrikull e rilindjes Orgeta Manastirliu, qe kur thuhet se esht emruar kandidate per kryetare te Bashkise se Tiranes ne vend te Lal Plehut ka filluar nje revansh ndaj punonjesve te spitalit, duke u bere presion me anen te nje testimi,qe ka filluar neper spitale.Me sebepin se po ben akreditimin e spitaleve ajo ka filluar luften e shtrigave ndaj punonjesve gjoja duke i marre ne testim, dhe me pas me arsyen se nuk e ke kaluar i heq nga fuksionet e punes, duke vendosur njerez me testera partie qe do bejne fushate elekktorale ne Tirane per te .Zonja ndrikull nuk sheh gjendjen e spitaleve qe mungojne ilacet, mungojne aparaturat mjeksor per diagnostikim, por merret me inferemeret per tu bere presion para zgjedhjeve lokale, qe po te duam ne te mbajme pune prandaj vlersoni kete te mire me votat qe do na jepni.Dua ta ngresh kete shqetsim sepse ky testim nuk asnje qellim rritjen e cilesise se sherbimeve , por vetem terrorin ndaj punonjeve te spitaleve, Kjo u pa edhe ne maternitetin e ri te Tiranes ku u shkakrkuar te gjithe kryeinfermeret per ti zevendesuar me partiak., dhe per ti pasur nen tutel per zgjedhjet ku dihet qe spitalet dhe mesuesia jane ne pune te shtetit.Me respekt doktor, DUAM TE MBETEM ANAONIM

9 Comments

  1. Anonim saliu vazhdon te beje kopilin,deversionin brenda ps ne nje menyre qesharake,fshatareske dhe si grate te hyrja pallatit,cfare e shtyne kete kopil politik nje nga nxenesit e ramiz alise pos komunizen te perfundoje si nje legen ordiner,por jeta keshtu e ka e fillon si nje malok ordiner dhe mbaron si politikan malok Ordiner

  2. Cmirexhij, maskarenj me fytyre rilindasi te shperfytyruar, qe komentoni, ofendoni, por qe si shkoni as ne maje te thonit atij qe e pergojoni ju, soi i bijeve e si trashegimtare te poshter kuqalesh.Ju ore funderrina, mbroni kete fare te keqe, bijen e oficerit te gardes spiun sigurimi, qe ne pune si guerilesja e psikopatit, sot po shperblehet me poste sepse ju horra, morra te kuq keshyu e mbani njeri tjetrin, e na beni propagande per konkurse, e aftesi profesionale. Kjo na ka kopjuar, sepse dihet intelekti, i zgjuaresise, sepse ketyre shkollen e kualifikimin ia jep partia. e partia na e ben ministre, qe spitalin ta kete celulen e saj, e te partise. Pra ja kush ini, pa jua permendur merine e bemave te fundit, e atyre qe jane akumuluar, por,,,,kaqe dini, e kaq beni, sepse kjo eshte gjaku, e metoda tuaj,,, Te poshter jeni lindur, e te poshter po na drejtoni nje popull me menxyrine e trashegimise, e tradhetise suaj ndaj kombit, Fatale, kjo kohe qe ju kemi ne krye, me pushtetin e vjedhur.

  3. Xixa , Zoti na paska falur nje durim te papare Nuk shohim dot perpara ,nuk shohim se cfare ehet ne France etj etj vende por qendrojme ulur njelloj si delet ne vathe

  4. Z Xixa , Zoti na paska falur nje dururim te papare Nuk jemi ne gjendje te shohim asgje rreth neshse cfare ehet ne France e ne shume vende te tjera Por jemi ulur si delet ne vathe ne piskun e vapes DERI KUR !!!!

  5. Xixa paska dale nga pordha basha,zana therret dhe ngatarron francen dilni o cifti i PD dhe protestoni mos rrini duke u ushqyer me jashqitjen e Korbit te zi sali dhe soorres lul

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu