• |

Video / Manchester United “rilind” pas largimit të Mourinho, City humb në shtëpi dhe -4 nga Liverpool

Manchester United ka festuar me 5 gola largimin e trajnerit Jose Mourinho. 5-1 kanë fituar Djajtë e Kuq ndaj Cardiff në Cardiff City Stadium. Në ndeshjen e parë nën ndrejtimin e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer, United ka treguar tjetër mentalitet dhe pamje duek marrë tri pikët në javën e 18 të Premier League.

Djajtë e kuq vonojnë vetëm tri minuta për të marrë avantazhin ndaj Cardiff. Marcus Rashford ka realizuar golin e avantazhit direkt nga goditja e dënimit. Është Ander Herrera autori i golit të dytë në minutën e 29′. Victor Camarasa shënon golin e vetëm me penallti për vendësit në të 38′, por Anthony Martial realizoi të tretin për Djajtë e Kuq në minutën e 41′.

Edhe pjesa e dytë ka nisur me United në sulm. Jesse Lingard në të 57′ ka shënuar golin e katërt menjë penallti, ndërsa ka realizuar të pestin dhe të dytin personal në minutën e 90′ të takimit.

Një pasdite surprizash në javën e 18 të Premier League. Është mundur në shtëpi Manchester City nga Crystal Palace 3-2 duke e çuar në -4 diferencën me Liverpool kryesues që fitoi 2-0 ndaj Wolverhampton Wanderers një ditë më parë.