• |
ide | kryesore

Temperatura disa grandë nën zero, çfarë rezervon moti për fundin e 2018

Lajme, Të fundit

Meteorologët parashikojnë mot të ftohtë dhe për ditët në vijim, ndërsa viti 2018 do mbyllet me temperatura nën zero për disa zona të vendit.


Mbi vendin tonë parashikohet mot i kthjellët me vranësira mesatare në pjesën veriore dhe bregdetare. Sipas IGJEUM, temperaturat minimale pritet të arrijnë gjatë ditës së sotme në -6 gradë celcius në vendet malore. Në gjysmën e dytë të ditës do të dominojnë kthjellimet.


Sot nuk priten reshje, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet: 4 / 11 °C, në vendet e ulëta: -1 / 8 °C dhe në vendet malore: -6 / 1 °C.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu