• |
ide | kryesore

Kapitullon qeveria ‘Rama 2’/ Ja emrat e rinj të kabinetit

Kryesore, Lajme

Të papritura ishin ndryshimet e sotme në qeveri. Rama nga Asambleja e PS-së njoftoi largimin e 9 ministrave.


“Ministrat që do largohen kanë një rol tejet pozitiv në diçka që kemi bërë dhe transformimet që kemi sjellë. Janë një gjeneratë drejtuesish që ka shumë për të dhënë edhe në parti,


Të gjithë ata që kanë 5 vjet në kabinet tja lënë vendin të tjerëve dhe për ta bëj falënderim të posaçëm e për punën e tyre mbaj një fjalë më vete.” – u shpreh Rama që e nisi me Lindita Nikollën.

NDRYSHIMET NE QEVERI

1. Ministria e ArsimitIkën Lindita Nikolla vjen Besa Shahini

2. Ministria e Ekonomisë dhe financave Ikën Arben Ahmetaj vjen Anila Denaj

3. Ministria e Jashtme Ikën Ditmir Bushati vjen Gent Caka

4. Ministria e Infrastruktures Ikën Damian Gjiknuri vjen Belinda Balluku

5. Ministria e Bujqësisë Ikën Niko Peleshi vjen Bledi Çuçi

6. Ministria e Kulturës Ikën Mirela Kumbaro vjen Eva Margariti

7. Ministria e Sipërmarrjes Ikën Sonila Qato vjen Eduard Shalsi

8. Ministër për parlamentin Vjen Elisa Spiropali

9. Zv.KryeministërIkën Senida Mesi vjen Erion Braçe

6 muaj afat për Blendi Klosin dhe Ogerta Manastirliun

46 Comments

  1. Opo minstra duhet te jen. NOKA, PALOKA. BALLIU. MURRIZI, NDOKA, MEDIU. VOKSHI. Ajka e shqiperis qe do e nierri shqiperin ne selamet.

   1. stilolaps ti ende e ke lapsin me mut ne goj,e ky esht palla e roshot,frrokut e doshit,kujdes mos e lesho nga goja se te shan braqe e majko tash.
    qebria MUTI 2

 1. Qeveria qe kishte punuar kaq mire me reforma mbreselenese shkarkon gjithe kabinetin qeveritar?! Emrat e rinj jane disa nga lepiresit me te spikatur te Surrelsit, te rinj tipi Taulant Mukes, qe s’kane asnje eksperience ne detyrat qe i jane vendosur. Kane spikatur vetem ne vjeljen e fondeve te Sorosi… Mjere vendi!!!

  1. Ti duhet të jesh ndonjë idiot qelbësirë rilindase i sapopunësuar, sepse e fillon fjalinë si i edukuar dhe në fund del në identitet si qelbësirë rilindase.

 2. A fucking paradox! Te gjithe i ngriti ne piedestal, per pune te papare qe paskan bere, pastaj i hoqi nje e nga nje! Kurse per vete, me shpate ne dore, do te u prije fitoreve qe do vijne. Nje krijese hyjnore qe shfaqet 1 here ne 10000 vjet. Ky eshte Mesia, e verteta dhe jeta!

  Greetings from Arnautistan!

 3. I vetmi ndër krerët e PS që ka bërë sikur e ka kundërshtuar ndonjëherë Ramën apo ka “kritikuar” ndonjë ministër të përzgjedhur prej tij, është Erion Braçe i *tarifës së vogël”.
  Nëse e vutë re, asamblistët socialistë i kaluan në heshtje të gjithë emrat e shkarkuar apo të emruar nga Rama, e vetëm kur dëgjuan që ai ka emëruar zv/kryeministër Braçen, u dëgjuan ca duartrokithe të drojtura.
  Mesa duke, rilindasit sikur u kujtuan që ky i gjati është bërë i padurueshëm e kërkojnë ta ndrojnë gjellën me një të shkurtër.

 4. Qeveri pjeshkash ne dukje, dhe mizerjesh ne thelb. Ka ndonje nga keto te partise socialiste? Apo harrova qe eshte Rilindja.
  Nuk lahet muti me shurr zoti Rama. Dhe e di pse? Se ti je mesuar me eren e keqe.

 5. Tani vendi yne do kete nje zhvillim te ”madh”ekonomik sepse u be miu i haleve zvendes kryeminister-ku u katandise o popull -nje liliput-nje steke bilardoje -vetem nje kane te perbashket qe jane fisheke nga trute.

 6. Ne kohen qe gjermanet u futen ne forme pyke ne Stalingrad (Vollgogradi i sotshem), ruset arriten ta shkepusin armaten me 300 mije ushtare te fon Paulusit nga pjesa tjeter e ushtrise gjermane dhe e rrethuan Stalingradin. Ne ate kohe Hitleri e gradoi fon Paulusin nga general oberst (gjeneral kolonel) ne feldmareshal. Fundi i historise dihet nga te gjithe. M’u kujtua kjo histori sot qe pashe Bracen zv/kryeminister

 7. Kjo Belinda Balluku mos eshte gje ajo qe premtoi se ne janar do fillojne fluturimet e Air Albania? Jo per gje, por na fiku na la pa kompani flamurit

 8. Bashkeqeverisja ishte nje ide fantastike e KM. Me siguri emrat e ministrave te rinj jane sugjeruar nga populli gjate diskutimeve per bashkeqeverisjne. Te na rroje Partia dhe Kryetari i saj

 9. Eshte konsultuar kryeministri me njeri , per zgjedhjen e ketyre kandidaturave. Kush eshte kontributi i tyre, apo jane vendime te pallatit te surrelit!! Kete deshtak te felliqur kryeminister, vete partia socialiste ne kongresin e saj duhet ta qeroj njehere mire. Qeveri kurvash. Dhe Erioni nuk merret vesh ca seksi eshte!!

 10. Flisni sikur jeni Perla ,harroni qe vete jeni halera.Ku popull meriton Gazideden ,oh te rrahur,tamam per popullin.

 11. Ka te drejte noname i ores 13:24. Qeveria po punonte shkelqyeshem. Po beheshin gjithe ato rruge. Unaza e Re e Tiranes po behej e florinjte. Qeverisja bashke me popullin per “Shqiperine qe duam” ishte futur ne shina dhe po ecte perpara me shpejtesi marramendese. Nuk e kuptoj se pse u nderruan gjitha ata ministra. Duket sikur qeveria ka rene, por me siguri e gjithe kjo behet per t’u lidhur edhe me shume me popullin dhe per te patur sa me shpejt Shqiperine qe duam qe do ngrihet si shkemb graniti ne brigjet e Adriatikut. Ju falemnderit z. Km. E bete kete vend qe t’ia kene ziline gjithe vendet e Europes dhe ndoshta edhe USA

  1. Hahahahagahagahaha?????na ngeli vetem KALLAM DESHTAKU dhe ripjedhja e ti vazhdon triumfuese qeverisjen deshtuese te ketij vendi..???

 12. Interesant akoma paska bir e bija kurvash qe shkruakan dhe i dilkan zot Edvin birit te kurves qe e qoj Shqiperin ne gremin, rrini urt o plera ore ju qe i qoni grat tek selia roz per tjua qir ato qe u ngriht ai miku vetem me viagra. Rrac e ndyte

 13. braqe,majko u jebem vem srnsku i rusku jebenu majko,si e rames anet e cila ne qenef negjmije me sperm derrash e stalini ne menyr artificiale u mbaresua dhe lindi qelbesira rama.

 14. Plehu po pleh ngelet qeveri me Erion legen miun e arave mereni me mend sa posht kemi ren si popull tallet Edvin prostituta me ket popull por dije mir o legen i gjat se s do ket vrim miu qe te te zeri ty.

 15. Jane shtuar me shumice skifterat dhe shpellaret ne dukje se dora e vertet e tyre jane stalini ziguri faxi xixa .ari juri,ju pjella saliste e luliste nga dora e fundit enveriste ju doni dum Baben tju qi robt e shpise,tju vrase tju perdhunoje grate vajzat motrat dhe mamkat dhe ju nga qefi te therrisni dum Baben.rrace malokesh

 16. Po evgjiti i ekonomise dhe peleshi po punonin shume, pse i hoqi? Te ata kisha varur shpresat, tani mori fund.
  Po eshte njeri, e quajne vode a bode, ky po qe me jep shprese.

 17. Shpellaret ne fakt jan kar derra dhe femrat e juaja me ne krye dum baben marojn te qihen me ne pasi ata te rililindje bythes duan karin mbi 40 cm keshtu qe vetem shpellaret jua plotesojn keto kushte femrat e rilindje pordhes.

 18. Shpellar I vertete qenke more kerrici I saliut shishen e shurres me vete dhe me vrap ta saliu ka orarin e shurres tani,vrapo kari te saliu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.