• |
ide | kryesore

Rama-studentëve: Djali im nuk kapi Universitet se s’kishte mik

Lajme, Të fundit

Në prezantimin e platofmrës së punësimit të studentëve ekselentë, kryeministri Edi Rama tha se ka ikur koha kur në Universitet futeshin pa meritë.

Kreu i qeverisë tha se edhe sikur të jetë djali i tij, nëse nuk ka rezultatet e duhura, nuk mund të fitojë shkollën para një studenti më të mirë.

Këtu ai tregoi dhe një detaj për djalin e tij Gregori. “Ai djali im i vërteti s’kapi Universitet se s’kishte mik, dhe bëri 1 vit punë,” tha Rama.

“Nuk ka më si e ke emrin, kush je. Por shihen rezultatet se gara është e pastër. Vërtet arsimi i lartë ka shumë probleme, edhe Shqipëria ka probleme por nuk mund ta krahasojmë me 5 vite më përpara. Këtu kemi shumë për të bërë. Ju shkonte në mend dita që në universitet të hyhej sipas radhës së meritës. Edhe një djalë në Tepelenë nëse i ka notat më të mir,” u shpreh Rama.

7 Comments

  1. edhe ti nuk kape universitet edhe pse kishe ter shtetin mbrapa pra enver mutin dhe kristaq qelbin e spiro kolek dhjerjen.nuk ju kaj faj kush as ty as djalit tend bastard qe kapet me vet deshir kokainen.

  2. Po pra gara është e pastër si për deputetët rahja, ndoka frroku, rroshi, bardhi, etj duke lënë emrat e vjetër me kontribute në PS.

  3. Nje demagog i lindur.
    Propogande dhe vetem propogande.
    Leri fialet, dhe mire do ishte te kishe bere ndonje pune. Tashme ka skaduar koha jote.

  4. Nese lexon Ramen ,Spiropalin apo Veliajn te vjen per te vjelle me nje shprehje teper por teper bajate te tyre:
    “Ne kemi bere ne arsim me shume seç jane bere ne 28 vite se bashku , ne kemi bere ne shendetesi me shume seç jane bere ne 28 vite se bashku , ne kemi bere ne (XXXX fushe) me shume seç jane bere ne 28 vite dhe pastaj vazhdojne po vete me nje pyetje retorike : Lind pyetja a mund te kishim bere me mire apo edhe me shume ? Dhe kesaj pyetje retorike i pergjigjen po vete . Po mor po mund te kishim bere shume e me shume por ……………dhe pastaj ja kepusin mufkave siç dine vete. Or i gjati ine kur do ta kuptosh se qeveria jote do hyje ne histori si qeveria me hajdute me kriminale me e korruptuar , me e ndyre dhe me antishqiptare se kushdo qeveri tjeter , kur do ta kuptosh ti qe kete qe i ke bere ketij vendi nuk ja kane bere as romaket , sllavet dhe turqit te marre se bashku . kur do ta kuptosh ti o i gjati ine se kete vend po ta kishin drejtuar grekerit apo sllavet do ta kishin drejtuar shume por shume a me mire se ty or i paskrupullt . Mjere ky vend dhe ky popull , vente dore Zoti se te jete per ju vetem humnera na pret .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu