• |
ide | kryesore

Berisha: PD humbi Delvinën në 2015 sepse Balili bleu votat me para dhe 3000 patenta

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish rreth çështjes “Balili”. Në një postim në fb, Berisha iu është përgjigjur pretendimeve të avokatëve të tij se ai është i varfër përmes denoncimit të qytetarit dixhital.

Sipas Berishës, Partia Demokratike e humbi Delvinën në zgjedhjet e 2015 sepse Klement Balili shpërndau para dhe 3000 patenta për votuesit.

Ja pronat e Eskobarit te Ballkanit qe avokati zyrtar dhe dy avoketerit e tij te partise e nxoren mbreme te varfer!

Qytetari dixhital denoncon:

-Pronat e Balilit dhe mashtrimin e tij dhe te tre avoketerve te tij Sallaku, Peza, Hoxha se klienti i tyre nuk ka prona

– Blerjen e votave me 3000 patenta nga Eskobari

Lexoni mesazhin e tij. sb

Doktor mirembrema mbreme ne darke qe po ndiqja emisjoni e blendi fejziut qe flitej per klement balilin nga tre avoketrit e tij Sallaku, Peza dhe Hoxha se nuk ka prona ne emrin e tij te gjitha pronat qe kan qene ne emer te klement balilit dhe santa dhe lokali qe ka ne butrint e shume pasuri te tjera degjova dhe per zgjedhjet e 2015 qe thuehej qe doli force e pare ne qyten e delvines u shperndan leke pa esap nga vete klement balili dhe 3000 pantenta se klement balili qe drejtori i trasporteve ne sarande dhe keshtu humbi parti demokratike ne delvin te lutem emrin anonim.

4 Comments

  1. Sali,
    eshte nxenesi yt, me ideologjine tende ka punuar ne kohen kur ti deklaroje zyrtarisht se kultivimin e Kanabisit ne Lazarat e kam lejuar per arsye politike.
    Ti mendon se ashtu sic ti je i pafytyre ashtu edhe populli duhet te gelltise tere porkerite qe ke mbjell nder kohe.

  2. Krye skuthit sali,i shkruajn skifteret skutha dhe ky i boton si zgjidhje dhe skuthat vendosin anonim sali,kjo eshte rraca e ketyre malokeve skutha qe si trima qe jane fshihen neper ferrat e vicidolit

    1. i pa emer e me mut ne tru-80 vite lesh negjmije e mut stalini rus e ende i duket sup.ishte saliu qe te beri njeri nga krymb qenefi qe ishe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu