• |
ide | kryesore

Për herë të parë Berisha zbulon këshillat që i ka dhënë Bashës

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë disa këshilla për pasardhësin e tij në krye të PD-së, Lulzim Basha. Në një intervistë në emisionin “Tempora” ai tha se zgjerimi i PD-së është kusht kryesor për ardhjen në pushtet.


“Pse unë mbijetova? Për një fakt të thjeshtë: nuk u dorëzova kurrë. Kjo është e vërteta. Mbrojta me çdo çmim ato pak parime që unë besoj.


Së dyti, duke mos dashur të krahasoj periudhat, gjykoj se PD duhet të bëjë një përpjekje shumë më të madhe në drejtim të një zgjerimi jo vetëm të mbështetjes së saj, por të një bashkëveprimi me të gjitha shtresat të cilat e shohin se në Shqipëri është instaluar kakistokracia.

Së treti, PD duhet të bëjë një përpjekje të madhe për tu shtrirë drejt emigracionit dhe diasporës, në angazhimin e softit dhe mendjes e aftësive të mëdha të shqiptarëve në vende të ndryshme.

Unë e kam biseduar edhe këtë me zotin Basha, dhe unë prapë insistoj në këtë. Sot ka personalitete shumë të shquara në fusha të ndryshme të cilat mund t’i japin një kontribut PD-së. Unë jam për një hapje të madhe të PD-së, por dhe për një vështrim drejt elitës shqiptaro-amerikane, shqiptaro-evropiane” – tha Berisha. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. 4 kam pire e po pij gjak se nuk ngopem. 5 puno vetem per ti prishur pun shqiperis se keshtu te duan me shume armiqt e vendit. 6 mos prano kurr gabimet qe ben dhe hidhua fajin te tjerve. 7 mos ler njeri pa zen ne goje shaji me fis e familje cdo kundershtar. 8.9.10.11…… Vetem poshtersira ka ber dhe vetem poshtersira do mesosh prej VAMPIRIT.

  2. Ka te drejte Saliu!
    Ai ka mbijetuar se ka mbrojtur me cdo cmim ato pak parime qe ai beson. Pra nje nga ato pak parime ku ai beson eshte edhe pabesia me te cilen ka vrare sa here qe kafshes i duhej per te mbijetuar.

  3. KOdoshe te fyerjes, e mos mirenjohes, por shume poshterues, vetem e vetem si guerrilas kuqalesh, qe ai( Berisha) ju hapi syte, ju dha pune, pasuri, e drejtesi qe as nuk i keni menduar, se ju futi ne NATO, e EUROPE, pa llogaritur ekonomine qe ne kushte te keqia ekonomike vendin e zhvilloi mbi aqe baze sa c;ishte vendi.Por ju fantazma, qe gurgullisni vetem zi, jeni perfaqesues me te zinj qe ka pare ky ven. A do kete me meshire per ju o faqezinj?

  4. Vetem ky e thote,nje vrases ekspert nuk mund te keshilloje te tjere,qofte ky dhe lulu,nje vrases I punon truri vetem krimin e rradhes,eshte turp te thuash qe ky vrases na futi ne NATO o loqe,president ate kohe ka qene b.topi,shikoje dhe foton qe ta kuptosh kush e futi vendin ne NATO,saliun tend e ke nga pas fotos zyrtare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu