• |
ide | kryesore

Rudina Hajdari i kujton Bashës ta atin: Matu mirë nëse vendos të më përjashtosh nga PD-ja

Lajme, Të fundit

Rudina Hajdari do të vijojë të jetë deputete e Kuvendit të Shqipërisë, edhe me riskun për të mos qenë më pjesë e Partisë Demokratike që e nxori deputete. Por në rast të një vendimi të PD-së për ta përjashtuar, PD i kujton Bashës se kështu ka vepruar kjo parti në dy herë edhe me babain e saj.

“Kjo nuk është hera e parë që PD përjashton anëtarë apo deputetë të saj, ka ndodhur dhe në familjen tim, ka ndodhur me tim atë dy herë. Në ato raste janë penduar për këtë lloj vendimi.Duhet të jemi shumë të matur para se të marrim këto lloj vendimesh dhe të jemi të kujdesshëm se çfarë mesazhesh ne japim me këto vendime. Nuk mund të ndjek dot një vendim kolegjal që shkon kundër frymës së Kushtetutës së Shqipërisë, kundër interesave të Shqipërisë. Më vjen keq nëse zhgënjej partinë time por unë do të zgjedh interesin e Shqipërisë. Gjërat janë në ajër dhe nuk dihet se çfarë do të ndodhë. Do kem një marrëdhënie normale me kolegët”, u shpreh Rudina Hajdari gjatë një interviste për Zërin e Amerikës.

45 Comments

 1. Ne qofte se do te nderosh babain dje veten tende beje kete akt tani qe eshte momenti,trego vlerat dhe sakrificat per popullin tend.Ik me nder nga ajo karrige te cilit i sherben vetem krimit dhe asnje tjetri,keshtu nderohet babi yt RESPEKTE thotë:

  Eliot

  1. Ik oj k..re cfar kontributi ke dhene Ti !? Ty te futen emrin ne liste qe u bere debutete, dhe per dy vjet ste eshte degjuar zeri ne parlament .
   Ti ti vetem per nje gje je me te q.. fort ne te gjitha vrimat😂

 2. Azemi ishte një simbol dhe ka qenë shumë e vështirë të disiplinoje atë pasi ka qenë kokë më vete, dhe largimin e tij nga PD mund dhe e kanë përdorur socialistët për përçarje, por ndryshon problemi për të bijën e tij që si meritë ka veç emrin e të atit.

 3. Intervista e sotme mu kujtua Xhisiela dhe ajo fajsonte opoziten per hedhjen e bombes… vendimi i duhur thot si rilindja drejtim i duhur.

 4. Qe te pretendosh duhet te kesh kontribute, por nese ti i quan te tuat “kontributet e babait” tend, kjo nuk eshte logjike por vetem deshire per emer dhe karrige. Nje pyetje, po sikur te ishte babai yt sot dhe te kishte dhene doreheqje nga mandati cfare do beje ti??? Dhe e fundit ti je nje numer ne ate parlament nuk je e zgjedhur me vote, dmth qe edhe ti e kupton shume mire qe je numer jo emer ne ate liste, sepse edhe ty te pelqente lista dhe jo sistemi direkt. Sdq beme baba te te ngjaj je dhe ti …..

 5. Respekti per cdo njeri qe ka dhene kontribut positiv per vendin ( ska rendesi cfar krahu Politik ) duhet respektuar…Por vetem ne mbreterit jua trashegojn fronin femijeve..PD eshte e atyre qe njohin vlerat e lirise se votes..E atyre qe sakrifikojne interesat e tyre personale..per Demokracin.

 6. Rudina di shume mirë se ç’ben. Shume më mirë se Luleshtrydhja e Berishes.

  Rudina eshte e ardhmja e opozites. Koha do ta provoje

 7. E ndoqa intervisten dhe me la shije shume te keqe. Kjo femer pa identitet personal, pretendon te na mbushe mendjen se do te beje opozite. Ajo nuk ka asnje merite, pervec faktit qe me leket qe e ema ka fituar si gjykatese, ka vazhduar shkollen ne Amerike. ( kur te tjeret as qe e kane te mundur).
  Pse duhet te besoj tek vlerat e Rudina Hajdarit, kur te vetmen karte qe ka, eshte thjesht fakti se eshte vajza e Azem Hajdarit???
  Perveç te tjerash, mu duk e paartikuluar, me nje fjalor te varfer dhe argument bindes zero.
  Po keto jane kusuret kur ne PD katapultohen njerez pa kontribute personale.
  Keta te familjes hajdari e kane zgjidhur mire. E ema pret vetingun, prandaj i duhet nje dore aleance me ramen, prandaj kemi gati Rudinen qe do beje opoziten, se kjo Rudina e ben vetem ne respekt te kushtetutes (pike e zeze).
  Nga ana tjeter, djalin e ka ne radhe te pare te protestave, se ku i duhet, Luli edhe mund te fitoje. Nje dore ne kadaif e nje tjeter ne bakllava…
  Po ik o Rudina, se na hape barkun!

  1. Donika Prela dhe Arta Marku e kaluan vetingun ishin te pastera akullore si dDako😂😂😂😂 thotë:

   Ledia je shume e sakte ne koment😊

 8. Vetëm se je vajza e Azemit nuk të jep të drejtën për veprime të tilla.
  Në fund të fundit gjithkush gjykohet për veprat e tij.

 9. Rudina mesa duket nuk jeton në realitetin shqiptar Ose Ose Po përpiqet të shpëtoj të ëmën nga vettingu i degjeneruar tashmë!
  Në fakt kur je pjesë e një grupi interesi të caktuar duhet të respektosh vendimin e shumicës pasi jo më kot sot gjithmonë e më shumë i jepet prioritet bashkëpunimit në grup Por kështu ndodh kur nuk lodhesh dhe i merr gjërat dhuratë prej prindërve apo dikujt tjetër!
  Ajo që kuptoj është që kjo zonjusha Ose është shitur dhe blerë bashkë ose dikush i bën elozhe dhe i premton ofiqe si rasti I Majlinda Bregut!
  Balzak ka dhënë: fatkeqësia më e madhe e kësaj bote është mosmirnjohja!
  Për ne shqiptarët ky është mbiemri dhe emri bashkë!
  Gjithë të mirat Rudina!

 10. Pa asnje kontribut, pa u njohur ne popull, e pa qene ne asnje forum te PDse, e ngriten me katapult dhe na e bene deputete,,,,e pnga se? Vetem nga meritat e te jatit. Sot, kerko ti sherbeje popullit thote pose ku, dhe si nuk e thote. Kjo zonjushe, nese e sheh se ku ka arritur populli, dh sheh se si e nga ka ardhur e si ka ardhur ky pushtet e kjo qeveri, duhet te ike me vrap, nese e ka me tere mend qe do sherbeje per popullin. Ketu eshte interesi , apo ndonje loje per figure. Te shohim ne te aredhmen, sepse karierizmi disave u ha koken, dhe ne se PDja per kete syth qe me pamerite, kujto se vetem kjo e theh demokracine ne sitata te ketilla. Kush ulet ne parlament me kete permbajtje qe ka ai, eshte jashte realitetit te kohes me popullin.

 11. Te gjithe per popullin flasin,s’ka ngelur neger apo aziatik apo i bardhe qe nuk flet ne emer te populli.Kjo vajze nuk ka faj se Basha i zgjodhi nga rruga “ne emer te popullit” .Kjo vajze mund te jet me dinjitet personal apo e kane mesuar te tjeret.Azemi eshte hero qe nuk ka motivacion pse u vra por i duhej Berishes per konsum.Ishalla kjo vajze ndjek nje vije te sajen dhe jo te Bashes apo te Rames.

 12. Lulu dhe salihu kane Kirin,me kete trim PD do mbaje lart frymen revolucionare demokratike dhe shpellaret do ju vine nga mbrapa,ju mereni me rudinen qe vendosi ne lire te plote

  1. Si Azemi si Rudina e ky Kikiri nuk kan menu per shqipetaret vetem Fatmira ka menu per to se u merte nga 30 mije euro per cdo gjyq..me kete akt qe beri Rudina i shpetoj vetingut gjyqtarja krye kurv Fatmira “Hajdari”😂😂😂

 13. Po cti thuash kesaj vajze, nje vegel me teper qe do hidhet pasi te mbarojne pune. Sa per Azemin se kuptoj gjithe kte zell, ndoshta eshte ajo thenia qe pas vdekjes te gjithe mire flasin.

 14. Azemi ishte simbol 3 vitet e para te demokracise pas asaj doli nga deshira per demokraci.Filloi kallaisje me trafiqe.kjo se ka idene se cbehet

 15. Azemi ka vjedh sa ka mujt dhe kur e perjashtun filloi ti pi e tu u mar me loj lloj zorazhish. Kjo kurva ka vajt tne shkoll me lekt qe ka vjedh e oma. Asnjoni sko dot ne amerike me bo shkolle se shkolla kushto miliona.
  Gith besimin e Sali Berishes kja e hudh ne kanal.

 16. Ca merreni me kete Kare femer. Kujto se behet interesante me keto deklarata mqs eshte e bija e trafikanti Azem Hajdari

 17. Kjo zonje seshpejti do te jete ne nje zyre me Majlinda Bregun ne fillim si ndihmese e saj por me vone si e zonja qe duket se eshte do gjendet ne zyrat e BE psh tek Knuti Nje gje duket sheshit qe as e zonja eshte dhe kjo u pa gjate kesaj kohe por dhe po fluturon kjo e dyta eshte shume e rende per te Shendet Rudinaaaaaaa

 18. Ti mendohu mire mi stafidhe..meqe e mba veten per amerikone duhet ta msosh se one cant keep the cake and eat it too. Shpetove mamin po veten e cove ne lane me gjith mandat.

 19. Per mua. O Rudina me mire kishe ndenjur ne USA. Arsyeja e thjeshte. Deputetllekun. e ke pa lidhje fare dmth se je bija e babit te pakten shkollen. Qe per mua s ka rendesi. Se si i gjete leket per ta bere ne USA e ke bere me forcat e tua dhe.ke q

 20. Per mua. O Rudina me mire kishe ndenjur ne USA. Arsyeja e thjeshte. Deputetllekun. e ke pa lidhje fare dmth se je bija e babit te pakten shkollen. Qe per mua s ka rendesi. Se si i gjete leket per ta bere ne USA e ke bere me forcat e tua dhe.ke qene vet vetja

 21. Kaq ishte kariera jote politike ne partine demokratike moj e bije -sateme-.Tani mund te besh kariere e radhitur pas -Spiropilles,Xhaxhalkes-Gjylameteve etj etj,.

 22. RUDIN JU DUHET TE JENI NE CDO MENYRE ME PD PO TE ISHTE AZEMI DO E KISHTE DORZUAR I PARI MANDATIN TI KE SHUME ARSYE PER TU SJELLUR MIRE ME KOMUNISTET POR NE ASNJE MENYRE TE HEDHESHE POSHTE BABAJNE TEND NE NJE FORME APO TJETER KETA JANE KOMUNISTET U THONIN GRAVE TE BURGOSURA QE TE NDAHEN NGA BURRAT E BURGOSUR SE DO HANIN ME LUG FLORIRI DHE NE MOMENTIN E NDARJES ARRITJES SE PIKSINIMIT PARTIA KOMUNISTE HEDHTE NE KANAL DHE GRUAN ………………….MOS HARRO KETA JANE KOMUNISTET SA TE REALIZOJNE QELLIMIN PASTAJ NE KANAL.

 23. Nuk ka asnje faj kjo copemishi qe ka mbaruar Kristalin ne Sh.B.A me paret e korrupsionit te marra nga e ema, i gjithe faji eshte i Lulushit. ” C’ te mjellesh do te korresh”.

 24. Ropt ty , Fatmires , Azemit te pare e te dyte , edhe Sali hajdarit e gjithe hajdarave.
  Kurv pazari ngele si moma jote, vetem se ke mandat. E pidhi sames fale rilindjes ja arritem dites te kemi kurva me mandat. Deri dje ishin me license apo patente , tani dolen soji i ri i baxhellave me mandat.

 25. Po nuk arrini dot te beni nje koment pa fyerje … E keni vendin ne xhungel… Jo se mbroj Znj Hajdari, po jeni ca Troll… Too much… Mjer Vatani, Mjer Mileti. Lexoni dhe kulturohuni.

 26. Znj . Hajdari .. meritat njeriu I merr nga puna qe ben .. politika nuk eshte pasuri qe ta trashegosh …Rrespekte per babin tuaj ..por mos tradheto idealet e te djathtes ..ka shume demokrate qe kane punuar me mish e shpirt por vetem ti
  u bere deputete ..mendjemadhesia te shpie ne rruge te gabuar!

 27. Kjo vajzë jam i bindur se këtë që bëri, e ka nga intrigat e ndyra të “rilindasit” të drogës Rama dhe nga propogandat e ish sigurimsave në gazetat enveriste.
  Gjetën këtë vajzë të re të paformuar jo më politikisht , por as nga formimi intelektual, që t’ja bëjnë mëndjen çorbë.
  Padiskutim që edhe PD është nxituar që ta fusë ate në listën e kandidatëve për deputetë, vetëm se është e bija e Azemit.
  Ndërmjet tjerash, kjo vajzë në këtë intervistë, e nxorri kokën se nga i kanë ardhur këto mëndje.
  Nuk është gjë e re, që pas vrasjes së Azemit nga disa oficerë të policisë socialiste, që u kapën, hetuan nga prokuroria e me prova u ndëshkuan nga gjykatat, ashtu si edhe për katër dëshmorët e Shkodrës që u vranë me urdhërin e Gramoz Rruçit, propogandat sigurimse përhapën thashethemet se Azemin e kishte njxjerrë “në pritë” Berisha. Për fat të keq tek njerëzit me formim të ulët intelektual, këto historitë konspirative me “prita” zënë vënd shumë lehtë.
  Sa i takon heroit të demokracisë, Azem Hajdarit, një gjë duhet ndarë drejtë.
  Ai ishte një djalë i ri student, që ndonëse me familje të tij, pati guximin që t’ju dilte përballë pa frikë enveristëve duke i demaskuar. Por fillimisht edhe ai si gjithë studentët e tjerë, nuk e pati idenë e krijimit të një partie në opozitë me komunistët. Ideja për krijimin e kësaj partie që më vonë u quajt demokratike, doli nga disa pedagogë të universitetit shqiptar që ju bashkuan protestës së studentëve e Azemi në fillim u zgjodh si kryetar i PD, për faktin se ai ishte zërri më i fuqishëm emocional i kësaj partie, por edhe si udhëheqës i lëvizjes studentore.
  Sadoqë si i ri, Azemi ishte intelektualisht një ndër më të formuariit e moshës së tij, ai kishte një natyrë emocionale dhe ishte me të vërtetë “kokshkretë” e nuk druhej nga frika. Por duhet thënë se me sinqeritetin e tij, ai ishte lehtësisht i influencueshëm nga intrigat njerëzore.
  Historia konspirative e sajuar nga komunistët se Azemi paskej qenë viktimë e Berishës që e paska nxjerrë në “pritë” në vitin 1998, llogjikisht bie poshtë për disa arsye.
  E para e punës, ata që e kanë përjetuar ate kohë, e dijnë mirë se Azemi ishte bërë tmeri i enveristëve e nga gjithë liderët e PD, ai ishte më i urryeri prej tyre.
  E kam dëgjuar në emigracion, ditën e vrasjes së Azemit, një ish oficer të sigurimit, që i shpëtoi goja duke treguar gëzimin e tij me fjalët :
  – A dëgjove ? E qëruan ate .
  – Cilin ? – e pyeta
  U kujtua maskarai që përpara kishte një njeri që e adhuronte Azemin, e filloi të bëlbëzojë fjalë pa kuptim, pasi pa e ditur se ishte një ish oficer sigurimi, si shqiptar e kisha ndihmuar për tu punësuar.
  Fakt është gjithashtu se Azemin kanë tentuar ta vrasin disa herë me atentate, pasi ai si trim nuk ruhej.
  Thashethemnaja e pritës nga Berisha, bie poshtë mjafton të kujtojmë se Azemi u plagos me armë zjarri në parlament, nga një deputet injorant socialist e pati edhe tentativa të tjera atentatesh ashtu siç ka pasur edhe Berisha.
  Si përfundim, kam bindjen se Rama e shfrytëzoi këtë vajzën e re të Azemit, nëpërmjet edhe miqve të tij socialistë apo sorroistë në SHBA, vetëm për të zhvlerësuar djegjen e mandateve të deputetëve të opozitës.
  I përbuz gjithë ata fundërina që përgojojnë Rudinën apo e shajnë me gjuhë të ndyrë rrugeçërish, për këtë gabim që ka bërë. Ajo thjeshtë është një viktimë e intrigave të ndyra të komunistëve.
  Vetë fakti që në këto ditë kur gjithë rrugët jo vetëm të Tiranës, por edhe të qyteteve të tjera janë mbushur me njerëz që thërrasin në kor “Rama ik”, e mediat e Ramës apo ata komunistë që e kanë urrer dhe e vranë Azemin, sot po përpiqen që ta largojnë vëmendjen nga realitetet politike e shqiptarët të meren me Rudinën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu