• |
ide | kryesore

Ikën nga Tirana, zbulohet vendondodhja e Ramës ditën e protestës së opozitës

Lajme, Të fundit

Opozita do të zhvillojë më 16 mars një tjetër protestë të madhe përpara selisë së qeverisë. Kjo është protesta e parë e madhe që pas vendimit për djegien e mandateve dhe daljes jashtë Kuvendit.

Ndërkohë burime të Lapsi.al mësojnë se Kryeministri nuk sërish nuk do të jetë në Tiranë atë ditë.

Rama do të nisë nesër një vizitë dy ditore në qarkun e Beratit, në kuadër të turit ‘Bashkia që Duam’, ku pritet të prezantojë edhe kandidatin e PS-së për këtë bashki, Ervin Demo, ish-zv.ministrin e Arsimit të dorëhequr për shkak të doktoraturës plagjaturë.

Ndërkohë gjatë ditës së sotme punëtorët kanë marrë masat të rrethojnë markizën përballë hyrjes së Kryeministrisë, strukturë e cila u dëmtua gjatë protestës së 16 shkurtit.

©LAPSI.al 

21 Comments

 1. Kete nuk arrij dot ta kuptoj, pse iken gjithmone kur ka protesta? A eshte KM i Shqiperise? A e ka qejf dialogun? Pse nuk del ne dritaren e kryeministrise e te dialogoje? Jo per gje po deklaratat e KM jane se ka mbi gjysmen e popullit me vete.

  1. Po çfare dialogu thua o idiot!!!pse ashtu behet dialogu ne rruge me turma te terbuara?dialogu behet ne parlament dhe jo ne rruge dhe sa per ate qe ka gjysmen e popullit me vete per momentin eshte e vertete,por kryeministri nuk bie ne nivelin tend te mbledhi perkrahesit e tij dhe te fusi vendin ne lufte civile….

 2. Sa vjen dhe kontrolli i tij si kryeminister, po kufizohet gjithnje e me shume ne Shqiperi. Duket sikur veriu nuk qeveriset fare. Imagjinoni , kur e priten me protesta ne Fier, ky nuk e kalon dot me fushekrujen.
  Ky rshte vetem nje palaco, dhe duke qene i tille, krimi dhe oligarket e shfrytezojne dobesine e tij. Mjer ky popull

 3. Kur edvini ikën dhe nuk ka merak për zyrën dhe institucionin që drejton, unë nuk kuptoj Lulzim Bashën se pse nuk e pushton me DHUNË, sepse policët më shumë se 6 orë nuk mund të rezistojnë.

   1. Pastaj ti shkon në pidh të satëme me gjithë rilindjen që e shkatërroi këtë popull e këtë vend, mallkuar qofshi e mos ju mbiftë farra.

 4. Rama i ka fobi turmat. Eshte hajdut. Kush e njeh psikologjine e hajdutit, e kupton shume mire sjelljen e tij. Eshte i frikesuar se nuk eshte i paster. Jo nuk eshte i paster, por eshte i zhytur koke e kembe ne zullum.
  Njerezit duhet te protestojne e te tregojne, qe ky mashtrues dhe hajdut kryeminister, nuk mund te tallet me taksat tona.

 5. O Jetmir shkerdhat e kuqe po si s ju vje turp more moter qir po ikni more se ju erdhi fundi oooo prostituta ore ju qe nxirrni femrat tuja te kercejn me km palloshin dhe ju thot pa pik turpi mos me shqyeni ikni more moter qira ikni se populli do ju shkerdhej gjith robt e shpis more plera.

  1. Bravo,ti je tamam ne nivelin qe kerkon PEDE-ja,i kulturuar,i zgjuar dhe largpames,lum familja qe te ka,po te pati edhe per shume kohe akoma se me mendjen qe paske kam frike se do shkosh shume shpejt atje nga ke dale…..

 6. Ikja e ketil lloj kryeministri, braktisja e zyres, arratisja nga pergjegjesite eshte nje veprim qe tregon shume. Ketu ne kete vend, protestohet kunder menyres se qeverisjes se ketij njeriu. Ndaj ky i fundit duhet te perballet. Ikja tregon papergjegjshmeri, dobesi dhe frike.

 7. Edvini ka frikë ta mbrojë, Luli ka rikë ta pushtojë kryeministrinë, prandaj të dy duhet të largohen. Ata që kanë frikë nuk duhet të jenë udhëheqës.

 8. Rame hajde te henen, e futi ndonje ppp, porosit ndonje kulle tjeter mbi 30 kateshe.
  Diku aty perballe pallatit kultures, ka ngel nje hapesire bosh. Se ti per kete ke ngel ne ate karrige.

 9. Shikon sonte ne portale rrospija komuniste qe jane munduar me kallaisje e xhojoleri te largojne pa shprese fytyrat e tyre te shperfyturuara. Jetojne ne qiellin e shtate. Sulmojne protestuesit duke i quajtur turma. Laviret jetojne ne vila lluksi .Udhetojne me fuoristrada. Nuk kane turp e shesin pordhe para nje populli te rraskapitur por qe don me ike nga syte kembet. Po ku te ike. Zoti i ndeshkofte sa me keq.

 10. O Jetmir, kuptohet qarte nga memyra se si shkruan dhe nga ato qe thua se idiot eshte ai qe te vesh cdo mengjes. Edhe nje si puna jote, qe cdo mengjes vishet nga nje idiot e kupton se KM nuk mund ta debatoje me turmat, por ama te gjithe e dine se ata qe shkojme me hir ose me pahir ne takimet e KM jane administrate dhe veshtire se mund ta kundeshtoje kush. E hengri nje here qe shkoi ne Universitetin e Vlores ku nuk e priste te kishte studene qe t’i kunderviheshin dhe tani merr masa qe per cso takim te jene te pranishem njerez qe nuk guxojne ta kumdershtojne. Jam i sigurt qr edhe ti shkon ne takime te tilla, biles i perket asaj skotes qe rri gojehapur duke degjuar ato cfare thote lideri global dhe ne fund meson nga ministrja e arredhenjeve me parlamentib qe Don Kishoti eshte personazh i shquar i letersise shqiptare. Jam i sigurt qe ti qe akuzon te tjeret per injorance, jo vetem qe ke mungesa te theksuara te lendes se perhirte ne trupin tend, por nuk besoj qe ta kesh lexuar Don Kishotin dhe as vepren tjeter madhore te letersise shqipe “Beun e Montekristos”. Gjithsesi, te keshilloj kulturohu pak se nuk shtyhet muaji me ato 300 mije leket qe mert per te shkruar ne portale te ndryshme, por rriti nje cike pretendimet e tua se ndoshta arrin te behesh edhe minister. Kete ta them miqesisht dhe, nese ke dy pare mend ne koke, fillon e merresh pak me seriozisht me vehten. Nuk shitesh per pakogje, por rrit pretendimet. Hajt naten tani dhe mendo per fjalimin e dt. 16 mars.

 11. Ka edhe objeksion tjeter ,,, largimi gjithenje po drejt jugut, i jep shprese per shoqatat e enverit, e grupet puciste te 97 qe u ngriten ne jug, mbase kerko ti zgjoi, sepse shqiperia nuk eshte vetem jugu, bashki ka edhe ne veri e kudo, andaj ky pucist te le hije dyshimi i organizmave te tilla, e qe aqe me shume kur i ben te organizuara me personalitet e zyrave e partise .Ky eshte rrezik i madh, andaj duhet shporrur nj e ore me pare Ne vend qe te rrije ne zyre e te shikoi pretendimet e kerkesat popullore ia mbath si frikacak e krijon alibi puneDHIJAKSI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu