• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës, 1200 policë rrethojnë Kryeministrinë

Lajme, Të fundit

Protesta e opozitës ditën e shtunë, ka bërë që Policia e Shtetit të mobilizohet me të gjitha forcat e saj. Mësohet se do të jenë rreth 1200 efektiv të cilët do të zbresin në terren ditën e nesërme. RENEA, FNSH, forcat e rendit dhe forcat operacionale pritet të vendosen që në orët e para të mëngjesit pranë Kryeministrisë.

Policia do ta mbajë të rrethuar godinën e Kryeministrisë, duke mos lejuar protestuesit që të afrohen. Do të jenë disa kordone policore që do vendosen në Bulevard, ndërkohë që nuk do lejohen protestuesit që të dalin në nga krahu I Piramidës.

Në tarracën e Kryeministrisë do të ketë efektiv të cilët do të hedhin gaz lotsjellës nëse do të jetë e nevojshme. Policia do të filmojë me kamera të posaçme protestën dhe këto kamera do të vendosen tek Kryesia e Kuvendit, tek kullat dhe te Hotel “Rogner”.

5 Comments

  1. Po ky Ministri i ri, Ushtaraku-Uturaku i Rames, sikur do te therriste ne gatishmeri dhe forcat DELTA ROSU POCU etj ska mundesi ta leje me kaq. Duhen patjeter mbrojtje, te therrase dhe shoqaten e vullnetareve per mbrojtjen e Enverit. se ata te fikin deren per te tilla raste 😀

  2. I paemer…..,kopil !Here tjeter,jo kaq shume shash,mire motra !?Nese e do edvinin,duaje motra e mos na ca erion bilbilushin ?!

  3. 1200 trafikant droge,bythlepires,prostitut,hajna.ku ka polici ne qelbsiristan,nuk e pat edhe deputeti i radhes qe bleu rama i doli mut pra ylli shehu.300 mij dollar para kokaine i shkuan dem edvinit e ambasades amerikane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu