• |
ide | kryesore

Berisha: Kryeprokuror do zgjidhet djali i tezes së Ina Ramës

Lajme, Të fundit

Sali Berisha përmes një statusi në facebook, thotë se zgjedhja e Prokurorit të ri të Përgjithshëm është e planifikuar, dhe sipas tij gara nuk do të jetë e ndershme. Berisha thotë se favorit është Olsian Çela, që është dhe djali i tezes së Ina Ramës.


Kujtojmë se sot Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) hapi garën për zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm me mandate të plotë 7 vjeçar. Në garë deri tani janë, Arta Marku, Olsian Çela, Adnan Xholi dhe Plarent Ndreca.


Reagimi i Sali Berishës:

Krye, krye kreu i Meduzes, Edvin Kistaq Urrejtja zgjodhi sot zedhenesin e tij ne institucionin e akuzes!

Miq, sot Kunat KLP vendosi per te zgjedhur zedhenesin e Rames per institucionin e akuzes. Per te realizuar kete, Kunat KLP, jashte çdo kriteri ligjor dhe kushtetues, vendosi sot qe te perjashtohen nga gara te gjithe kandidatet per kete post qe nuk kane mbrojtur doktoraturen.

Miq, ky eshte kriter unikal ne bote. Ky kriter akademik vendoset vetem per vendet e hapura per drejtim katedrash apo institucionesh akademike kerkimore shkencore.
Burimet nga Kunat KLP njoftojne se kete kriter e ploteson Kunati ne krye te KLP, ndrikull Ina Rama dhe tezaku i saj Olsi Çela.

Tani emrin e zedhenesit te krye, krye kreut te Meduzes gjejeni vet.

15 Comments

 1. Tu pas p;arasysh c’fare plerash zgjodhe ti o Sale keta ndytesirat tani jane yll..Me mire mos fol se vetem dem i sjell opozites!

 2. 3. Prokurori i Përgjithshëm zgjidhet nga radhët e juristëve të spikatur, me jo më pak se 15 vjet përvojë pune, me integritet të lartë moral dhe profesional, që kanë përfunduar Shkollën e Magjistraturës ose kanë një gradë shkencore në drejtësi. Kandidati nuk duhet të ketë mbajtur funksione politike në administratën publike, ose pozicione drejtuese në parti politike gjatë 10 vjetëve të fundit përpara kandidimit.

 3. Kushdo qe te zgjidhet, dhe njeriu me i paster ne bot, sala do ta baltos ate me cfar te mundet. Kete ka ber gjith keto vite duke i share te gjith, dhe kur ja donte puna dhe interesi per te bashkepunuar me ata qe kishte share i bente burra te mire.

 4. Nuk besoj te kete ne kete bote njeri me shpirt zi, me shpirt ndyre, se Sali Sheqere Karaxhic Rama i cili perben pasqyren e primitivizmit te sapo daleve nga shpellat.

 5. Keshtu the more agjenti I udb salih dhe per dvoranin qe do behej gjygjtar ne Strasbourg,por genjeve si nje derr I ndyre qe ka jetur ne lluc,hall te madh te ka zene o salih,florida Zeni nga nje krah,izeti nga nje krah,gerdeci,21 janari

 6. Ne te kater komentet e fytyres qe duken, jane shkruar nga nje dore Qartazi, duket tendenca e tinezarlleku i ketij, apo ketyre kopileve te morrave te kuq qe me kete lufte te shpifjeve, e sulmeve, qe kane lindur qysh se Berisha ua shkerdheu komunizmin, e keta qena bene sikur po kthehen ne sistemin e ri, eshte fatkqesia e kombit qe u lane te militojne nen mashtrimin e pluralizmit, e mbas kraheve gjate kesaj etape, keta bandite ,, sabotatore te demokracise, mashtrues te sofistikuar, sot na bejne edhe teorira konspiracioni , se kush na e do me shume perendimin, e kush pa,,, keta qe kane luftuar gjithenje imperializmin Amerikan jane bere me amerikane, kete per maske, se te tere ne familjet e tyre kane dekoratat e kujtimet e sistemit qe i perkedhelte per sherbimet ndaj gjoja atdheut, e per torturimin e popullit, qe keta bastarde e kane sfumuar, por ata qe e kne patur ne kurriz, kurre, sdo harrojne ato vuajtje nga baballaret e ketyre pushteve te rinj politikane kuqale.Sa do qe banaliteti tuaj ta quaj spiun, ai( Berisha) kurre ska qene i lidhur apo te bashkepunoje me Rusine, apo Serbine. Per bashkepunim keni baballaret, sot jeni ju o glasa te komunizmit qe brenda vehtes tuaj luteni per kuqalin Rus, . Shembulli i sotem qe ne Shqiperi vjen nje rus per zgjedhjet, eshte shprehja me e mire qe ne fshehtesi ju bashkepunoni, e qe prisni shpetim nga ata, per te dale nga situata qe ju ka futur opozita. RRugen per tateposhte e keni marre, e me cfare do menyre qe veproni, pushteti kanibal, me kriminele, hajdute, mafioze, drogmene, e me kete baze kuqalesh, do shporret sepse me ju asnje here nuk kemi e do kemi perparim. Vetem e djathta permireson demokracine, ekonomine, dhe jeten ne qetesi te popullit.

  1. Sala eshte antishqiptari me i zjarrt qe ka ekzistu nenjiher…at qe i ka ber ai shqipris sja ka bere as greku as turku as sllavi

 7. Is dhe ty te paska zene sikleti I salihut,dhe ti si stalini zigur qorri xixa fax byroisti ju pushta qiheni ne byth vetem qe salihun mos ta shajne,por ti me duket qe shkon dhe me larg ti mor morr I kuq I kthyer ne blu je gati qe mamin dhe motren tja dergosh qe keta te salihut te kenaqen me to vetem salihu mos te preket,ti morr dhe nga ditet e tua ja fal salihut,rrKari

 8. po Berisha thoshte per Ina Ramen qe eshte Silvia Conti e Shqiperis. Ca varikarin burr pa nder e pa bes qe eshte. tani si grat e liga merret me familjaret. nqs eshte i zoti dhe e meriton le te zgjidhet edhe djali i tezes tende, ca problemi ka o plak komunist, o fletrufe, o tacibao. te imagjinosh qe ky halabak e gojendyr ka qen edhe udheheqes i shtetit tone.

 9. po ca te duhen ty kreteret ligjore e kushtetuese kur ti nuk njeh shtetin dhe ligjet e tij. ti sot po ben anarkistin e na flet per shtet ligjor e rend kushtetues. o rrot kari cai i di ti shqiptaret, dele? e keqja nuk del as me shpirtin.

 10. Ate motren dhe gruan-femijet e djepit dhe ato qe ke buze varrit te shkerdhevshim ne qe na i ke marre ne goje o – i pa emeri-i ridhjerjes-ne komentine dt 20/3/2019 ora 0 8;40′.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.