• |
ide | kryesore

Helmohen 11 nxënës brenda shkollës në Bulqizë

Lajme, Të fundit

11 nxënës të klasës së gjashtë të një shkolle në Bulqizë kanë përfunduar në spital.

Raportohet se xënësit në orën mësimore të laboratorit kanë përdorur një lëndë kimike të llojit sapun dhe kjo ka krijuar shqetësime duke bërë që ata të dërgohen me shpejtësi në spital.


Nxënësit vijojnë të trajtohen me serum nga bluzat e bardha në Bulqizë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu