• |
ide | kryesore

Një shqiptar në garë për kreun e Komunës së Ohrit

Lajme, Të fundit

Një shqiptar është në garë për postin e kryetarit të Komunës së Ohrit. Xhemal Mena, nga lëvizja “Besa”, është një prej pesë emrave që kanë hedhur kandidaturën për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 21 prill.

Ai do të garojë krahas Kiril Trendafilov – Nançe nga partia e Unionit Demokratik Qytetar, Mitre Milloshoski nga VMRO-DPMNE, Konstatin Georgieski nga LSDM-ja dhe Stevçe Stevoski nga Demokratët.

Zgjedhjet për kreun e ri të komunës së Ohrit u shpallën për shkak vdekjes të papritur të kryetarit Jovan Stojanoski, më 15 dhjetor të vitit të kaluar.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu