• |
ide | kryesore

Monika Kryemadhi: Kemi njoftuar strukturat, po përgatitemi për zgjedhje të parakohshme

Lajme, Të fundit

LSI ashtu si pjesa tjetër e opozitës ka ndezur motorët për zgjedhje të parakohshme edhe pse mazhopranca e ka përjashtuar diçka të tillë.


Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke folur për gazetarët para mbledhjes me ish-deputetët, tha se janë njoftuar të gjitha strukturat dhe Shqipëria shumë shpejt do të ketë zgjedhje të parakohshme.


“Në mbledhjen e sotme do të diskutojmë dhe për anën organizative të gjithë partisë, po bëhemi gati për zgjedhje të parakohshme. Jemi të bindur dhe po njoftojmë të gjithë strukturat se Shqipëria shumë shpejt do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për të pasur një parlament legjitim. Djegia e mandateve është interes publik, ishte akti final i opozitës për të ndërgjegjësuar opinionin publik dhe atë ndërkombëtar për kapjen e shtetit. Protesta e nesërme është një vazhdimësi e protestave të shqiptarëve”, tha Kryemadhi.

12 Comments

  1. JE NE METRA TI OJ HAJVABE . PO PSE GJOL NJALASH DO TA LINI KETE VEND JU ? NE SHPRESOJME PER NDRYSHIME KJO THOTE ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME . PO PSE KENI KERKUAR DERI TANI QEVERI TRANZITORE ? ME RAMEN DO TI BENI ZGJEDHJET E PARAKOHSHME ? IK MO SHARABAJG . UNE EKSTREMI I DJATHTE ME MIRE VOTOJE KURVAT E RILINDJES SESA JU KURVAT ORDINERE . ROPT TE GJITHE POLITIKANEVE

  2. urraaa urraaaa do kete zgjedhje te parakohshme , do kete zgjedhje te parakohshme. Rama ra, Rama ra.

    eeehhhhh ju i rruani koqet atij , deri aty mund te arrini ju.

  3. Ne zgjedhje o Kije e 21-shit do te marresh Baftjar-Allenden. Te te rrojne kerpacet dhe kerpicat se vota nuk te jep me kush.

  4. Eshte nje deklarate per t’u vleresuar mbasi vjen fill mbas takimit Meta- Basha ku me sa kuptohet kane kurdisur ndonje ndyresi tjeter per te miren e Stalini-t, XIXA-s, ari-t dhe gjithe funderinat e popullit malokar revolucionar.

  5. Ore ju komentues sufllaqesh, vertetoini viedhjet dhe rraseni ne burg. Ne te kundert, ju shkoi vota dem me nje bythqir si Edi Rama… Keni pushtetin, keni bythqirin, skeni asgje!!! Qetesoni Ilir Meten mos te japi dorheqjen, se ai ka arrestuar dhe Saliin (le te kete vjedh sa te kete vjedh, sa Rama nuk ka vjedh)

  6. Vazhdoni kurvat e ridhierjes sllave beni komente se su jep me gaveten me qull partia na hengeshi topet

  7. Çifti “unë burri, ti gruaja sot, ti burri unë gruaja nesër, na ka zënë rrota bishtin”, ruaj bashkëshortin se mos na vetësakrifikohet. Thuaj: Hektori im, Herkuli fort, Tanguli fort. Të paktën në dhomën e fjetjes hiqeni mëndjen nga Edi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu