• |
ide | kryesore

KPK-ja shkarkon kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës

Lajme, Të fundit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës, Albina Spahajn. Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga: Xhensila Pine, Genta Tafa Bungo dhe Pamela Qirko.

Ish-kryetarja Spahaj e ka nisur karrierën e saj në sistemin gjyqësor në vitin 1998. Në krye të herës, Spahaj ka punuar si gjyqtare në Gjykatën e Tepelenës, ndërsa në vitin 2008 është emëruar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor të Gjirokastrës, post në të cilin ka shërbyer deri në momentin e shkarkimit. Spahaj erdhi në këtë detyrë pas pezullimit të kryetarit të mëparshëm, Guximtar Boçit, i cili u akuzua për një skandal seksual. Pas hetimeve, Boçi rezultoi të ishte i pafajshëm.


10 Comments

 1. Turp turp turp
  E njoh personalisht dhe kjo zonja nuk i ka ndytur duart se nga natyra vjen e tille e paster dhe vertet te ardhurat I ka nga lulai dhe ajo vetem rrogen shpie ne shtepi
  Perfundimisht vettingu eshte show dhe shume i dhimbshem madje Po gjymton seriozisht termin drejtesi.

 2. Tefta na kenaqe. Edhe un e njoh kete surraten. Po deshe takohemi e ti them me pik e presje se si i ka ber leket kjo e “ndershmja” jote. Dhe jo vetem un, po ka shume qe ja din bemat kesaj pacavure.

 3. O I paemer qe besoj je militant i djegur ne vorbullen e injorances une Po flas nga ajo qe di duke e njohur jo se kam interes Por Albina vertet eshte e paperlyer dhe njerzit gezonin kur shorti i ceshtjeve te tyre i binin Saphes.
  Nuk kam as interes dhe asgje tjeter ti bej fresk Por ama e verteta duhet thene pavarisht se rraces jote nuk i intereson se ashtu thote partia.
  Ik bej shurren tani dhe mos i fut turinjte vend e pavend se deri ne fund do hash ate qe nuk thuhet tha ai idioti qe keni per kryetar partie me fal ish kryetari

  1. Teta tefta. Qetesohu, dhe mos ver doren ne zjarr as per veten tende, jo me per kete majmunen, qe ve bast qe se njeh fare. Edhe dicka, me ato qe shkruajte, ke te drejt, NUK DUKESH FARE SI MILITANT-E.

 4. Ja dhe nje bandite gjygjtare e bandes se salihut qe nuk di ku i ka parate e vjedhura per kaq vite ne drejtesine e salihut,tefta alias Stalin mblidh ca para dhe dergoja kesaj qe vuan

 5. O Atfet kur Faik Konica tha; Shqipëria nuk behet me shqiptare rrezik i referohej kategorisë tuaj!
  Une jam nga jugu dhe i njoh nga afer sepse me ka bere puna si juriste qe jam dhe kjo zonja qe ti e shoket e tu villni verer me te vërtet ka qene figure e paster!
  Por normale njerez si ju nuk e kuptojne dot kete sepse juve te vrisni naten te qani diten!
  Dhe Po jeni aq burra shajini e peshtyjini punonjesit e sistemit te drejtesise sa jane në detyre jo kur organizata Rilindje i shkarkon sepse ashtu i pelqen!
  Besoj tani e kupton qarte diferencen mes meje dhe jush!
  Zoti ju ruajte trurin e vogel se i madhi ju paska bere mase e ju ka dale jashte funksioni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu