• |
ide | kryesore

Rama për votimin e holandezëve: Është një procedurë parlamentare, e cila nuk pengon lëvizjen e lirë të shqiptarëve

Lajme, Të fundit

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama ka komentuar votimin e deputetëve holandezë për vendosjen e vizave ndaj shqiptarëve. Sipas Ramës, ajo që ka ndodhur në parlamentin e Holandës nuk ka ndikim të drejtëpërdrejtë në lëvizjen e lirë të shqiptarëve.

“Është një procedurë parlamentare e cila s’ka asnjë implikim të drejtpërdrejte në lëvizjen e lirë të shqiptarëve. Të gjithë duhet ta kenë parasysh se për revokimin e lëvizjes së lirë duhet të përmbushen disa kritere objektive, asnjëra prej të cilave nuk përkon me faktorin shqiptar në Holandë. Ministri për Drejtësinë dhe Sigurinë e Holandës në fjalën e tij reagoi duke thënë pikërisht këtë, që s’ka asnjë kriter të përmbushur negativisht për të adresuar këtë problematikë në Kuvendin e tyre”,- tha Rama.

Sipas kryeministrit janë disa kritere teknike, të cilat vlerësohen nga Komisioni Europian dhe pikërisht ky komision ka nënvizuar se Shqipëria i plotëson 100%, duke shtuar se vendimin përfundimtar për heqjen e vizave e ka KE.

Më tej, Rama shprehet se nuk mund të pranojë festën e opozitës për këtë ndodhi që është në të keqen e vendit.

“Ajo që nuk gëlltitet është festa në Tiranë. ata të dominuarit nga urrejta kanë humbur logjikën, kanë humbur disa vlera që politika shqiptare i ka ruajtur instiktivisht edhe në ditët e saj më të errëta. Kjo është një festë e neveritshme”,- tha Rama.

3 Comments

  1. rama han mut frroku,roshi,doshi,prenge,artur bushi,rrahman rrahje e tjer shofera akademik e lere te mos thith dhe palla ilir mete,byth rudhine hajdari,kar murrizi etj.ky per karrige mutin ne qenef negjmije ta perbin me nje te quar.bastard ,kokpalar i tha meta dhe e beri kryetar vetem se ne lalz i thithi pall e ngjal ilir met hajnit.ky as qenef negjmije nuk te ben per se dyti ,kete kokaina e drejton.

  2. Unë jam njeri që nuk përdori fjalor banal po ky kryeministër ynë është një k…..r që nuk mund ti vëmë emër tjetër
    Ato e kanë miratuar në parlament ky flet broçkulla apo mendon se parlamenti i tyre është si i joni me vetëm një Ramë që bën se i di të gjitha por në atë moment kur mendon kështu nuk di asgjë

  3. Ky e di qe eshte -Gramoz Ruruci-kryetar parlamenti ne Hollande dhe i jep urdher shfuqizoe ate ligj .Ky ka pjerdhur .Ben te fortin sikur ja kane friken tere lidert e Europes dhe te botes .Ky eshte me i zgjuari[i bythes].

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu