• |
ide | kryesore

Haradinaj dëshmon dyfytyrësinë: Rama flet ndryshe me të huajt, ndryshe për shqiptarët (VIDEO)

Arkiva, Të fundit

Kryeministri shqiptar përdor demagogjinë patriotike kur u adresohet shqiptarëve, por përdor një gjuhë krejt tjetër me të huajt. Këtë të vërtetë që njihet botërisht e ka faktuar edhe homolohu i tij i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke rrëfyer për samitin e Berlinit ai ka pohuar se si presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i kanë bërë presion më shumë se Vuçiqi, në sy të të gjithëve shefave të shteteve në Berlin, për ta hequr taksën 100% për produktet serbe. Haradinaj madje ka shtuar një detaj që dëften shumë për karakterin e Ramës: “Ai mi bënte këto kërkesa në gjuhë të huaj që ta dëgjonin edhe të tjerët se ishte kundër meje”.


“Dje u përsërit ajo që më ka ndodhë edhe në të kaluarën. Isha krejtësisht i vetëm në një qëndrim. Ma së vshtiri ish. Edhe presidenti (Thaçi-shen i Lapsi.al)), edhe Edi Rama më shumë bëjshin presion ata dy me e heq taksën, sesa shtetet tjera. Të gjithë instonin që me respektu qëndrimin e kancelares dhe Makronit, që ky është një shans i mirë për Kosovën e që nuk duhet me e humb. Një insistim direkt i pandalshëm. Në një gjuhë që ishte në anglisht, qe e merrnin vesh, edhe kancelarja edhe presdienti Makron”, ka thënë Haradinaj në një intervistë ekskluzive për T7 nga Berlini.


Por në nëntor të vitit të kaluar, Rama gjatë një takimi të dy qeverive në Kosovë ishte treguar më katolik se papa në mbrojtje të taksës 100%. Madje atëhere ai e kishte konsideruar atë një masë të detyrueshme politike: “Tarifa 100% është një vendim iracional në kushte normale, por krejt normal në kushte iracionaliteti si ato që përvijon qasja e dyfyrë e Serbisë. Kush e sheh tarifën 100% si aspekt ekonomik atëherë gabon, por kjo tarifë është si kundërpërgjigje politike” e pati mbrojtur ai taksën ekstreme të vënë nga qeveria e Kosovës.

Atëhere kujt Rame ti besojmë, atij që flet për patriotët, apo atij që do të shtiret ndryshe tek liderët perendimorë?    ©Lapsi.al

Leo më tej:

Piruetat qesharake të Ramës për taksën 100% të Kosovës (video)

26 Comments

 1. O Hajro.
  Po ti mer vlla, a flet ti njelloj si me diplomacite e huaja, si me popullin tat, si me Thaçin, si me amerikont, si me kinezt ?
  Po ç’jane keto idiotizma qe thu mer vlla. Dhe populli yne i urte thote:”Sipas vendit dhe kuvendi”
  A e quan ti kete hipokrizi apo pasinqeritet ?
  Jo mer daj, jo. Kjo quhet diplomaci, kjo quhet politike… Jam dakort qe nuk eshte shume e paster, po keshtu eshte. Nuk e ka shpik rama kte , as Sala….
  Ti je bere pak xheloz se Rama ka pire nja dy kafe me shume me Thaçin. Dhe per kte flet pak eksiq.
  Je i papjekur si politikan. Hajnite dhe luften e ben mire, po ne politike duhet dhe pak mendje.

  1. Shko mor idiot tirans që nga 2013, merkel ia theu turrinjtë edvinit të rilindjes dhe qelbësirave lakej të Serbisë dhe Thaçit një mut si edvini.
   tik tak…..
   game over.

 2. Duhet t’i besojme atij qe ka hapur 300 mike vende pune, atij qe na solli shendetesine falas, atij qe kinezet ia kane fajin per grabitjen ne aeroport etj etj… Aha tr mos harroj, fajin e ka Saliu

 3. Nuk eshte nevoja ta thote haradinaj, rama eshte i kapur nga interesa dhe sherbime te huaja dhe rrjedhimisht lehte i shantazhueshem prej tyre, prandaj nuk i duhet lene ne dore pushet dhe vendimarrje! Me nje llogaritje te thjesht ne 6 vjet ai ka shitur interesat e vendit dhe sigurine kombetare, duke filluar me varrezat greke, pakti i detit, ligji per pakicat, plani i hapjes se qendres per grrumbullimin e rrefugjateve nga azia e afrika, lejimi i manifestimit antishqipetar ne bularat, nxjerrja e informacioneve sekrete nga shiu dhe shish, ppp-te, konçesione e privatizime te kompanive strategjike te dhena per 5 lek kompanive dhe njerzve te lidhur me sherbime antishqipetare, grabitjet e armatosura te perviteshme te miliona eurove ne rinas, hashashizimi dhe pastrimi i miljardave te trafikimit te drograve te forta, etjera si keto. E kush naiv beson me se mund ti hapen negociatat per BE nje shteti qe drejtohet nga te tille njerez te kapur, kur shume me mire e mbajn varur per ta shantazhuar pafund, nese shqipetaret nuk zgjohen nga gjumi e ti tregojne vendin, megjithse tashme eshte teper vone. Fara e keqe eshte mbjell dhe ka hedhur rrenje te thella.

 4. lajm per gomeret e ketij portali.

  Ne politiken e cdo shteti ( ne cdo fushe te jetes ) ka forca te cilat duken si te kunderta por qe plotesojne njera tjetren . Si me historine e policit te mire dhe atij te keq ne nje histori investigimi . Parimi i kundrapeshave.
  Por sa ta mesoje ky Haradinaj dhe gomeret e ketij portali parimin ‘ e shkopit dhe karrotes’ , ‘ te hekurit dhe te pambukut’ , ‘ te atij qe thote jo dhe te atij qe thote po’ , ne nje politike te jashtme kombetare, do tu kete ardhur koha per te vdekur.

  Dhe me forta eshte se keta kopilat e lapsit e dine shume mire se ashtu duhet bere politika.. por ju pelqen te shpelajne akoma dhe me shume trurin e ari karit, stalinit birit te leninit, xixes dhe mutit te meros.

  1. une ik lepij byth rame ,batoni e thaqi se vuqiq ter nat qir keq i ka,qe nuk arriten te merrte gjysmen e losoves qe i premtuan keta.

  2. Çuditem sinqerisht, për nivelin shumë të ulët e ordiner të këtij lloj komentuesi.

   Nqs me këtë lloj komenti dikush të paguan në mënyrë informale, ai që të paguan për këto lloj budalliqesh qenka më hajvan se ti.

   Pikërisht kjo piramidë hajvanësh e ka çuar Shqipërinë në këtë gjendje që është që kur rilindja pushtoi Shqipërinë.

  3. Imagjino t’i thoshte kryeministrja e Serbise, Vucicit te degjoje kancelaren dhe te njihte kosoven ose mos nderhynte tek proceset e njohjes dhe te kembengulte edhe me shume se Merkeli. Do guxonte me te kthehej ne Beograd?

 5. se di edhe sfla dote, por politika eshte KURVE edhe si kurvat duhesh te sillesh, ta do interesi qe te sillesh ne nje menyre apo tjeter, por vendosja e takses nuk eshte se Kosova perfiton dicka, perkundrazi humbet me shume, se Kosova ka ineteresat e veta neser , mos te harojme se Serbia eshte nje koridore per Kosoven ne te ardhemen, edhe nuk behen gjerat me kokfortesi, por kemi edhe nje te keqe, politikanet shqiptare, edhe kosovare nuk dine te sillen si duhet me njeri-tjetrin, edhe kjo eshte ajo qe politikanet e huaj nuk e kane
  Mendimi ime

   1. o te qifsha moitren ty qe ste ngacmoj njeri edhe ty zana kurva qe me tregon mua per emer tjeter, thuaj atij te lapsi te shikojne ip adres e ta maresh veshe kurve pa patende qe jam nje, edhe flas pa djallzi pa interese se sjetoj ne shqiperi, por di te theme se si e la sala eshte si nata me diten qysh po e bene edi, edhe politika eshte kurve, por ti se di mire se je kurve pa dipllome si shume te tjere

 6. Morrat e kuq e moren shuplaken. Te shkojne e te shesin bythen tani. Shpifarake zhgarravina te shtrembur. Krimba qenefi.

 7. He, se erdhen zgjedhjet dhe jane ne shqip.Mjere bythpambuket ,te humbur kane qene dhe te humbur ngelen.Kot pirdhni askush nuk ju degjon .

 8. ore e dime te gjithe se cfare ben ky ropqiri dhe sa pune i ka prishur njerzve, puna eshte ta cojme deri tek dhuna se vetem ajo ka ngelur, nuk ka fjale te lire ? po kam frike se do i bejme nder ketij rracqiri, se ky ate do. aq tru ka

 9. rama qi veten para pasqyres gjithe diten. i thurr lavde sa i papare qe je, intelektualet nuk jane gje para teje o princ me atlete cool. nderkohe babai vet ne subkonshin qe i thot: edushiiii kemi qene gjithmone rrota kariiiii, vazhdo genje veten dhe shite per politik semundjen tendeeee

 10. Respekt Komandant Haradinaj!
  Permendore ne Prishtine e Tiranë

  Komandant,
  ke 🔟 Miljon shqiptarë pas,

  SHENIM
  Sa PER dy HijenKaragjozat-tradhetare
  -te kapur per poturesh
  (Tablo: dy poturembushur,
  ne fund te kembet,
  Heqin VALLen deri në FUND.
  2 Papagalls Majmune makute delirante …, u bo Deti aar….
  njoni Pervers Piktor
  tjetri CubXhahil)

  MJERZINJte makute delirante,
  U PËRDOREN mizorisht.

  Kështu deri në fund:
  Kercen Prifti nga Belaja!!!,
  Po, jo Bela e gjo…, tha.

  I kena tashme per ilustrim historic.

  🤣 U kry Bace.

  Te pacim me nder e shnet, Tirana.

 11. o haradinal! kujdes se do akuzohesh per shpifje,gjoben e ke te rende,se me to do bejme rruge,shkolla,azile,bordello,kuplara,kerpudha,se buxheti rilindjes eshte holluar aq shume sa dhe tangat jane me te trasha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu