• |
ide | kryesore

Shkrihet ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës, emërohet kreu i ri i Kadastrës

Lajme

Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/ Ndërtimeve Informale (ALUIZNI) dhe Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZRPP) në Durrës, janë shkrirë e për pasojë drejtuesit e tyre, përkatësisht, Arben Isaku dhe Florian Alimadhi, janë liruar nga detyra.


Ndërkaq, në krye të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës është emëruar Liridon Pula.


Të dyja këto institucione në Drejtorinë Rajonale të Durrësit janë lakuar në skandale të njëpasnjëshme korruptive.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *