• |
ide | kryesore

Thaçi: Të dënohet gjenocidi serb

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi, krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, të iniciuar nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Thaçi ka kërkuar bashkimin e të gjithëve për të dënuar gjenocidin serb në Kosovë. Ai ka kërkuar përballjen e autorëve të krimeve me drejtësinë.

 “Debati i sotëm dhe mundësia e nxjerrjes së rezolutës dhe formimi i një komisioni janë punët më të mençura të mundshme që mund të bëjë kuvendi i Republikës së Kosovës . Është një ide shumë e mirë e kryetarit Veseli dhe besoj që të gjithë do të jenë së bashku të dënojnë gjenocidin, spastrimin etnik të Serbisë, dhe njerëzit që kanë kryer këto krime, njerëzit e aparatit shtetëror të Serbisë të dalin para drejtësisë”, tha ai.

1 Comment

  1. thaqi,rama e batoni thithnin palla serbe ne kembim te kosoves ,por merkel jua preu tregtin tash i bie te thithin palla serbe kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu