• |
ide | kryesore

Gardisti i “21 janarit” që kandidon për PS: Nuk jam vrasës, nuk zbatova urdhrat e shefave

Lajme, Të fundit


Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Matit, Agron Malaj ka reaguar pas akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha se ka qenë pjesë e gardistëve të 21 janarit 2011 kur në protestën e opozitës u vranë 4 persona. Në një reagim në Facebook, Malaj i quan shpifje akuzat e kryedemokratit të cilit i kujton se ishte ai që jepte urdhra për vrasjen e protestuesve, urdhër të cilin ai thotë se nuk e zbatoi kurrë.

“Më 21 janar 2011 unë nuk kam zbatuar urdhrat që vinin nga Ju dhe më lart për të qëlluar mbi qytetarët. Ju më akuzoni se guxova të mos respektoj urdhrat tuaj. Nuk ka mëkat të bësh detyrën e një komandant seksioni të njësisë speciale, por unë me atë detyrë nuk abuzova kurrë.

LEXO EDHE:  Hipokrizia me 21 janarin/ Si po i shpërblen PS gardistët

Nuk qëllova kurrë mbi protestuesit, as unë dhe asnjë nga ata nën drejtimin tim. Ndaj ti më sulmon. Kjo është e provuar ligjërisht nga drejtësia shqiptare, e cila brenda 48 orëve vendosi ndaj meje pushimin e çështjes sepse nuk kishte asnjë element të veprës penale” -thotë ndër të tjera në reagimin e tij Malaj.

LEXO EDHE: Dy rrëfime për vrasjen e Ramës. Një nga Bamir Topi, një nga Linda Rama

“Ju ishit ministër i Brendshëm asokohe dhe i dini mjaft mirë fajtorët, i dini mjaft mirë kush i zbatoi urdhrat për të qëlluar mbi protestuesit. Unë Lulzim, nuk kam abuzuar kurrë. Si atëherë në Gardën e Republikës, si në drejtorinë e OSHEE-së si drejtues i PS-së Mat dhe sot që kam privilegjin t’u kërkoj besimin për t’u shërbyer matjanëve” – thotë Malaj.


20 Comments

 1. Ky ishte agjent ruso serb ne sherbim te Edvin Erdogan Kristaq Rames, dhe tani po merr shperblimin. Vrasjet e 21 Janarit ishin te gatuara nd Beogran dhe te servirura ne PS tirane, kontribut dhane edhe Bamir (ferferidja) Tobi dhe Ina Rama. Ja dhe e vorteta po del.?????

 2. Ky ishte agjent ruso serb ne sherbim te Edvin Erdogan Kristaq Rames, dhe tani po merr shperblimin. Vrasjet e 21 Janarit ishin te gatuara nd Beogran dhe te servirura ne PS tirane, kontribut dhane edhe Bamir (ferferidja) Tobi dhe Ina Rama. Ja dhe e vorteta po del.?????.

 3. Ky ishte agjent ruso serb ne sherbim te Edvin Erdogan Kristaq Rames, dhe tani po merr shperblimin. Vrasjet e 21 Janarit ishin te gatuara nd Beogran dhe te servirura ne PS tirane, kontribut dhane edhe Bamir (ferferidja) Tobi dhe Ina Rama. Ja dhe e vorteta po del.?????

 4. Ky ishte agjent ruso serb ne sherbim te Edvin Erdogan Kristaq Rames, dhe tani po merr shperblimin. Vrasjet e 21 Janarit ishin te gatuara nd Beogran dhe te servirura ne PS tirane, kontribut dhane edhe Bamir (ferferidja) Tobi dhe Ina Rama. Ja dhe e vorteta po del.?????

 5. Ky qenka gjarper, paraqet rrezik te madh shoqeror
  E deklaroi edhe Edi, Ka qene informator, pra spiun , mire qe nuk ka vrare shoket. Turp Turp Turp

 6. Ky do jete deshmitari kyc I 21 janarit ku srb dhe lulu vrane 4 burra dhe plagosen 26 te tjere,nder keto dhe nje gazetar,spaku po vjen dhe 21 janari do hetohet nga fillimi,janullatos srb te ka bere si veten o rrotKari me zile,qihesh ne bythe per salihun,mos perdor ilacet e srb

  1. i pa emer me mut ne tru por si rama as mashkull as femer .e pam kush i vrau,kot ju shkuat ne lalaz dhe i leput ilir metes pallen.

 7. Ti Mesa duket zbardhke 21 janarin, meqe paska patur urdhra konkret per te qelluar. Tani ose ja fut kot ose nuk te rruhet Kari per Socialistet e vrare ne bulevard.
  Gjithsesi kokrra bythqirit ngelesh ne te dyja rastet

 8. Po shperblimin pse e pranove kur nuk zbatove urdhrat??? Kush i dha urdhrat se nuk kemi pare te deshmosh ne gjykate??? Te tradhton surrati ty daku, ke lind me qene bythqir…

 9. Dy rruge ke mer rrote kari, por te dyja ne burg do te te cojne. Neser do akuzohesh per fshehje te krimit te vrasjes, ose per kallzim te rreme.

 10. Ne do ti sherbesh vendit fol me emra ( prokuroria me zor po pret) Ne jo,Je ti Ai qe ke sherbuer si imformator ose ti ai qe ke qelluar( shperblehesh sot ) Se i zgjuar nuk dukesh!!!!Sherbetor rilindas Po

 11. Ky ka qene nje nga organizatotet e 21 janarit pjesmarres ne vrasje njekohesisht,sepse rama deshte gjak me pa tjeter se keshtu mendonte se vinte ne pushtet dhe gjithmon faturen e merr berisha e jnejta gje ndodhi dhe ne 97 rrebelim komunist dhe ja ngecen berishes.

 12. Nje ushtarak qe mburet qe nuk zbatoi urdherat??? A ky vend ushtarak? Viti 97 tregoi se nuk kishte ushtarak. Ka ardhur kohe qe ma mire te mos e rendojme buxhetin e shtetit me shpezime per keto fare ushtarakesh!

 13. Kjo historia e këtij gardistit socialist të infiltruar në Gardën e shtetit, bie erë të ndyrë ish sigurimi.
  Me një llogjikë normale, cilido shqiptar do të bënte pyetjen e thjeshtë :
  Në kohën kur ndodhi 21 janari, kryeprokurore e Shqipërisë ishte Ina Rama që mbështeste Edi Ramën hapur.
  Çfar nuk bëri prokuroria që të ndëshkonte jo vetëm gardën por edhe të akuzonte Berishën për vrasje.
  Atëhere si paska qenë e mundur që këtij gardistit që “nuk kishte zbatuar urdhërat” e paskej informuar prokurorinë me këto akuza që përmend tani, nuk u shfrytëzua nga Rama për të demaskuar Berishën, po u kujtua tani pas 8 vitesh që të dalë me këto akuza ?
  Përse ky person vetëm pasi doli publikisht si socialist i thekur, u kujtua të bënte “deshmitarin” pas 8 vitesh ?

 14. ky thejsht nje ushtar eshte, si shumica e komentuaesve ketu, pse merreni me kete kur shum ketu jan me rend e me keq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *