• |
ide | kryesore

Korçë/ Sërish lëkundje të forta tërmeti

Lajme, Të fundit

Dy lëkundje të forta tërmeti sapo janë ndjerë sërish në Korçë.


Nga raportimet paraprake mësohet se lëkundjet kanë ndodhur brenda pak minutave dhe kanë qenë tepër të forta.Nuk bëhet akoma e ditur nëse nga lëkundjet e fundit ka pasur pasoja në njerëz apo dëme materiale.

Prefektura e këtij qyteti ka konfirmuar se numri i shtëpive të dëmtuara arrin deri në 70, në fshatrat Floq, Qafëzës si dhe në fshatin  Vidohovë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *