• |
ide | kryesore

Departamenti i shtetit i mëdyshur: po shqyrtojmë dekretin e Metës

Arkiva, Të fundit

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit, i pyetur nga Zëri i Amerikës lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve të 30 qershorit, tha se Departamenti i Shtetit është duke ndjekur zhvillimet në Shqipëri dhe po mban kontakt me aktorët përkatës lidhur me ndikimet ligjore të njoftimit të presidentit. Departamenti i Shtetit, tha zëdhënësi, do të vazhdojë të ndjekë dhe vlerësojë situatën që është në zhvillim e sipër.

Lidhur me gjendjen politike në Shqipëri, zëdhënësi tha se qëndrimi i Uashingtonit mbetet i njejtë, duke u bërë thirrje të gjitha palëve të shmangin konfrontimet dhe të bashkëpunojnë në mënyrë konstruktive për të ardhmen e Shqipërisë.


Partitë e opozitës, tha zëdhënësi, duhet të gjejnë një rrugë për të hapur dialogun me qeverinë rreth reformës elektorale.

4 Comments

  1. S’ka problem e ka shqyrtuar Edvini vete,ka mbaruar per psikoshkarravites !E ka pare vete,nga Berati,eshte Nul!Kete ja tha ne vesh mamica vete,e cila shprehu te gjitheaftesite e saj ne terheqje,dhe punen me akulloren !!!

    1. po jo se para tij e tha mona me bashen qe ska e ska per te pas.die e perforcoi dhe likja qe ska se po pati behet lufte.se ka trima ky vend ore:::))))

  2. ja se del muamut veliu dhe bibiblush bolja i top channel te tan trafikantit qe vdiq me dashnoren ne makin dhe thone qe departamenti do Rram drrogen

    del dhe spartak ngjala psiko dhe i thith karin t gjithve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu