• |
ide | kryesore

Euro 2020: Shqipëria pret Moldavinë, ja ndryshimet e trajnerit Edy Reja

SportNë orën 20.45 kuqezinjtë do të zbresin në “Elbasan Arena” kundër Moldavisë, për ndeshjen e katërt kualifikuese të “Euro 2020”. Edy Reja, për këtë sfidë, ka kryer ndryshime në formacion: Mavraj për Demarku, Kaçe në vend të Bashës, Ramadani për Xhakën, ndërsa në sulm do të jenë Uzuni dhe Sadiku në vend të Cikalleshit dhe Balaj që ishin në sfidën me Islandën. Nuk ndryshojnë krahët me Lenjanin dhe Hysaj.

Shqipëria: Berisha, Ismajli, Veseli, Mavraj, Hysaj, Lenjani, Kaçe, Abrashi, Ramadani, Uzuni, Sadiku. Trajner: Edy Reja.

Moldavia: Koselev, Jardan, Efros, Armas, Antoniuc, Cebotaru, Karp, Reabciuk, Suvorov, Ginsari, Damaskan. Trajner: Aleksrandru Spiridon.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *