• |
ide | kryesore

Juncker puth Ramën: Kur janë zgjedhjet në Shqipëri… në fund të prillit?

Lajme, Të fundit

Ka pasur një moment të pikant në konferencën për shtyp mes Edi Ramës dhe Jean Claude Juncker këtë të martë në Bruksel. Presidenti i Komisionit Evropian pyeti: “Kur mbahen zgjedhjet në Shqipëri… në fund të prillit?” 

Menjëherë ka ndërhyrë Rama duke i thënë që “zgjedhjet mbahen në qershor”.

(Në videon më poshtë shihni në minutën 5.30)

Juncker: Do të mbahen zgjedhjet në Shqipëri, në fund të muajit…prill?

Rama: Qershor.

Juncker: Po, domethënë, janë në muajin e fundit pas muajit të fundit…

(Gazetarët qeshin)

Juncker: Ah, po qershor, këto zgjedhje duhet të mbahen, dhe shqiptarët duhet të votojnë.

Në përfundim të konferencës mes të dyve, Rama i ka zgjatur dorën Junckerit, kurse ky i fundit i është afruar dhe e ka puthur në faqe.

41 Comments

 1. 2 gabime ka bere Merkel:

  1- Qe loboi per Junker-in si kryetar komisioni.
  2- Qe nuk ja preu kembet shkurt rames, qe kur mori vesh qe e kishte mbush parlamentin me kriminele.

   1. Fola vetem ne raport me Shqiperine, sepse fakti qe i refuzohet rekomandimi per here te trete, eshte deshtim spektakolar i komisionit dhe Junkerit. Nese nuk do e kishin dhene rekomandimin, mbase do ishin bere reformat.
    Por dhe per Merkelin me takon ta them ndonje fjale, se e ndjek me shume se lideri global p.sh, per shkak se kam me shume kohe, ngaqe nuk me duhet te jem non-stop ne telefon apo tavolina me bandite e kriminele. Liderit i rekomandoj fjalimin e Harvardit, qe te kuptoje si flet nje politikane kalibri.

  1. po normal, lindore eshte po nuk e provoj veten qe eshte kunder rames asgje nuk do ndryshoje le te dale te flase ca te doje nuk i ha me njeri keto. Ketu provohet dhe njeher qe gjermania nuk ka ndryshuar fare qe nga koha e luftes boterore. prandaj promovojne idiot dhe parazit se ata nuk kuptojne mendojne si do krihet kurva kur fshati digjet. ose ndryshe ta gezojme diktaturesn komuniste. sa do te thote arjan cani jemi nje vend hibrid, prap ne komunizem ngelemi, gjerat po ndodhin ne kohe reale. ata tregohen kaq ektremist me ne sa te mbrojne ramen dhe te dhjesin te drejtat e njeriut, ose jane kaq te paafte saqe nuk dine te bejne punen e tyre vazhdojne me fajin e ka imperializmi ameriakan, fajin e ka ai qe proteston, fajin e ka interneti, fajin e ka ai qe ngre zerin se ka zgjedhur menyren e gabuar, ai dhe ata e kane gjithmone, pra po te shihni jemi akoma ne komunizem, nuk do habitesha po te fillonin te benin fushate se sa cool eshte komunizmi apo socializmi. kshuqe mos na bej si e indinjuar merkeli

 2. Bej nje vodka redbull dhe jahde tallkm karin me shqiptaret themi sa seriozisht i marrim. O skipetar o varikar tju rroj eliza e skenderbeuuuuuutt

 3. Shko per vetlla e heq syte ket pijanecin. Ik o Edi mos na caj karin me kete! Kemi kushtetute do apo nuk do pidhi sateme! Coji Neten ti hej nje fyt ketij, kur konsumon alkol

 4. Merkel ka pjesen e vete te fajit qe mbeshteti E Ramen pa investiguar se kush ishte e cfare b/ground-i ka.
  Sa per Junker…eh, nuk mundet nje plakush pijanec, qe vjen nga nje mini shtet te jete ne krye te BEse e ta coje ate perpara. Shyqyr qe eshte ne ikje se BEja la nam me te. Per ate te radhes le te mendohen mire se reputacioni i BEse ka rene ndjeshem. Kjo ishte nje nga arsyet qe UK doli prej saj duke paguar miliarda EUR si kontribute vjetore dhe pothuaj asgje si perfitime.

 5. Zgjedhjet jane ne Shkurt…..,hahahahahahahah !Me kete ordiner na e mbushe mendjen edvino !?Te pyeti,apo i the gje per astritin(avdylajn),me fal llosh se nuk goxo ti permendesh emrin,shkove per te dale nga situata,te zhyti ne shkurt,mars,prill edhe nje tuke,mfal teke,beje dipio,dopio,qershor !Edvin,shume shpejt do ta kuptosh se cfare do te thote te besh lojra me popullin !!!!Me pare do shikosh nxemjen !!!!

 6. Pse qenkan bo zgjedhjet…. ? Po ky karoministri perse shkoi ne Bruxelles qe ti thone kane mbaruar zgjedhjet? Mbani mend tani kur te filloje edhe ky i joni te bohet dru me long si puna e juncker-it dhe te thote i bona, i marova, i humba, i fitova zgjedhjet dhe do i bojme prape mas nji jave…..

 7. Me kete duan te na mbushin mendjen se BE eshte per zgjedhje? Kete person numri 2 i PS rilindore, po e ngrinte ne qiell si nje personalitet? Nrse ishtr i dehur hajt mo se te dehurit i hap rruhe cdo njeri. Nese nuk ishte i dehur tregon rendesine qe kane per te zgjedhjet ne Shqiperi. Ne fund te fundit keshtu eshtr, paguan per te vene vetulla dhe nxjerr syte.

 8. Nuk ka sepse të na habisë takimi me puthje midis një pijaneci plak e një të droguari, në takimin e tyre të fundit të lamtumirës.

 9. Takim “fantastik”. Rama rri i droguar nga mengjesi deri sa mbyll syte, kurse ky tjetri ja fillo me konjak qysh ne mengjes e deri sa mbyll syte. Te dy jane per turp ne punen qe bejne.
  Gallata eshte se Junkeri as e ka idene per zgjedhjet Shqiperi se kur jane a cfare behet, i kane thene thuaj qe zgjedhjet duhet te behen e kaq. Edhe ai pijaneci llomotit, te behen. Po si e qysh aha.

 10. Tallin bythen keta pedet e BE-se me ne. Ndersa langaraqet e rilindjes shkojne e perulen per ndonje deklarate klishe si kjo e junker, qe duhen mbajtur zgkedhjet, kur atyre as qe ju behet vone. Rama kujton se te gjithe genjehen ne shqiperi nga keto filma te dal boje.

 11. Ne kete portal lexoj per sufllaqe qe shperndahen kundrejt komenteve ketu por ne te gjithe komentet qe bej skam pas asnje ofert as per sufllaqe as per nje vakt nuk ka rendesi fast food apo jo, as nga e majta as nga e djathta. Mos dhe keto akuzat kunder rames jo shitblerje votash jo hashash jane si puna e sufllaqes ketu, se qe te gjithe flasin por askush nuk i ka pare…… ju lutem atyre te dep te ushqimeve te sqarohen nje here e mire pasi ka sh paqartesi

  1. i pa emer ti per nje tas mut negjmije komenton,edhe pse kete mut ta jep 78 vite e shan te tjeret se po komentojn.ik tash se ta jep junker ne JANAR nje tas mut.

 12. Ka lezet kur lexon komentet e Lapsit.
  Te gjithe diskutantet, siperore ne dije e moral karshi Juncker e Rames po se po.
  I japin mendje Merkel, shajne Junker, ket shalgjatin tone po se po, te japin mendje per ligje e kushtetute… te qifsha Bushatin e Lubonjen e gjithe analistet e gjitheditur shqiptare.

 13. HAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,,,,,,,KAM QESH ME LOT
  KETA TALLIN KARIN ASHIQARE DHE NE THEMI EUROPA . EUROPA ESHTE KURVE PO KE KURVA JANE KETA TANET QE NA RRUAJNE KARIN DUKE NA THENE , E THA EUROPA E THA EUROPA . E PATE EUROPEN? AS I QETHET FARE .

 14. Qija ropt, direkt pas mbeshtetjes te ketij per qeverin, te gjith 80-lekshat e Xenit, keta komentues me pages 4 euro ne dit, ne sinkron te plot me njeri-tjetrin (prandaj dallohen se perdorin te njejtet argumenta po duke u shkruajtur ndryshe), filluan taci-baout duke e ber edhe kete armik te popullit dhe partis. argumenti baze ishte “ky eshte pijanec”. Po sa shpejt e harruat aleatin Dash Rakia? Argumentat tuaja jan ofendim i rend per mendje te shendosha. Po na thoni qe njeri eshte pijanec, tjetri i bler, tjetri qihet me qeverin e dmth BE, USA, Gjermania e gjith bota ja fusin karit. Te vetmit qe si pishtar demokracie ndricues ne erresiren e botes kapitaliste/imperialiste na qekan Like floriri me grun si burr, Salehu me nusen Lule, Nardi, Dashi, Dulja me Idrizin dhe Duka me Mediun. O hale portalesh thirrini mendjes se me shume po i prishni pune Xenit dhe babit te vet.

  1. he lexove qe te shanin 80-leksh dhe tani po kthen lojen e sharjeve per xenin a ku di une ? hahaha vrit veten o varikars

 15. un propozoj qe presidentin e rradhes te BE ta zgjedhi Selehu me Like floririn, natyrisht me konsultim te Nardit, Mediut, Idrizt dhe Dules, Mulit e ca mendje te tjera te ndritura, pastaj tellalin per lajmin mund ta japi Lulja e Mon(str)en. Kam hallin se dhe kur ta zgjedhi vet Salehu, mbas nje muaji do ta quaj horr bulevardi.

 16. mbrem po qe mamica e skenderbeut ka pas shum pun,ter at byth rame ta pastroj,lere lere por lere qe ja beri rames ne prapanic por junker dirdhej nga dy an nga palla dhe goja,villte mbi ramen se e qelbnin njeri tjetrin.kjo po qe shte üerverse te ta fut pallen e gjuhen nji plak ,pr tradit e kan komunistet qe nga stalin,brezhnjev,hrushqov,enver,honeker etj ja fusnin gjuhen njeri tjetrit. madje kristaqis rama ne anus ja fuste rusve ne lenin grad.

 17. Per te paemrin e ores 04:12.
  Ka pas nje shprehje Karl Poperi i madh, qe thoshte: Politiken shume pak jane ne gjendje ta bejne, por njerezit mesatare jane ne gjendje ta gjykojne drejte. Nuk ta ka njeri fajin qe je nen nivelin mesatar ti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu