• |
ide | kryesore

Rama: Basha është dembel, mori pushtet se është shoku im

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama nga Devolli ku po vazhdon fushatën elektorale tha se lideri i PD-së Lulzim Basha është një dembel llafazan.

“Janë katër njerëz që duan akte të paligjshme. Nuk e di nëse ka shqiptar normal që të sakrifikojë jetën e vet për fallxhoren, për Lulzimin, Ilirin e Saliun.

Basha një dembel llafazan që i bie këmbës që o e dua o nuk ka. Nuk e kupton që edhe aq sa mori, e mori sepse ishte shoku im.  Por duhet ta kuptojë se nuk duhet të qëndrojë më në shoqëri të keqe. Unë i them shqiptarëve mos iu shkoni pas, mos sakrifikoni jetën tuaj”, tha Rama ndër të tjera.

19 Comments

 1. Ta ka thënë kaq herë Basha publikisht se ti je miku i Gjushit e Tit Avdulajt.
  Ti kujton se duke mashtruar në publik se e kam Bashën mik, e mund ti hedhësh atij ndonjë grimcë nga balta e pistë që të mbulon nga koka deri në këmbë.

 2. Ky dylberi vazhdon i bie fyellit vetem te kjo dhe te reforma ne drejtesi se me demek do fusi ky ne burg Berishen dhe Meten.

  Besoj se dhe vete e di qe ia fut kot, ne te kundert ka bere gafen qe i kushton jeten atij dhe familjes se tij. S’ka lindur ai bir qe nene ti preke qimen e flokut Saliut, se jane qindra e mijera burra te gatshem ti djegin nga me matufi deri te ai njeditshi ne djep kujto qe te jete: prokurori, gjyqtari, polici, amerikani,kinezi dhe eurokrati.

  U arrestuan dy ishpresidenta teneqje ne Rumani dhe Kroaci dhe guxojne e mendojne se krahasohet Berisha me ata hahahaha, cfare gafe fatale e rilindasve dhe sorosjaneve qe iu qendrojne nga pas.

  Te gjithe e dime qe Edi nuk e do jeten e vet, po te pakten te kurseje nje vdekje felliqese per te dhe per familjen e tij, se do perfundoje i shurruar dhe kufomshkerdhyer si idhulli i tij Musolini.

 3. Ore Qelbesire batutaxhi.

  Mos I fsheh maskaralleqet qe ke pregatitur per Korcaret.

  Cfare KONCESIONE ke premtuar per Rrugen Tirane Korce dhe per Tecin e ndyre.

  Po ti NUK ke ngopje.

  Jepini ndonje Koncesion Qelbesires ,te shuaje urine.

 4. O Dylbere autike mavi a keni fytyre apo jo qe mbani per kryetar akoma shokun Kadri qe eshte bere si Qamushi njehere e nje kohe neper stadiume

 5. po afron ora e saliut, lulit mones dhe likes. do ti cojne ne guantanamo shum shpejt kta qelbesira qe bllukuan per 30 vjet shqiperine.

 6. Jeni shtetare a ca jeni. Filxhan tepsi shok demel llafazan. Ore jepni llogari cfare keni bere genjeni me cfare do beni dhe lerini kllounlleqet.

 7. Pse i fshihesh popullit. Futesh neper rrugica nga frika. Ke vene dhjetera autobuza me administraten e frikesuar per te mbushur karriget.

 8. Ismail e gashi vazhdoni lepijini bythen salih karaxhicit,nanos,ai tall karet me ju o te mjere qe salihu ju ka lene me 92,ju shpellare luftoni me shtyllat,ju bark bosh do luftoni po u prek salihu,kur ai tashme eshte prekur e keni pare si eshte bere si kufome,ajo supa amerikane qe ka ngrene ne austri 2013 po jep frutet e veta,ka 10 dite qe eshte zhdukur kufoma salih

 9. kurse ti o pall je hajdut dhe rrot kari , dhe mbi te gjitha je njeri i keq me shpirt hakmarrje , po do te te vi fundi dhe ty o shoku Rama

 10. Ke kohe o AI por salihu u be kufome,lulu ka gjashte vjet qe lyen floket likja qethet si i burgos gaze i be GEI griden e ndate sali anjin ja nxorret vellain nga burgu,me keta nuk vjen koha kurre o AI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu