• |
ide | kryesore

PD: Rama ka shkelur Kodin Penal, duhet të dënohet 1-3 vite burg

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj është shprehur përgjatë konferencës së PD se kryeministri Rama duhet të dënohet me 1-3 vite burg për shkak se ka shkelur Kushtetutën, duke shfrytëzuar për vota punonjës që kryejnë një detyrë shtetërore.

“Përgjimi ku Edi Rama bisedon me Arben Keshin dhe më pas ai jep porositë e paligjshme për votat është shkelje e Kodit Penal 328/a dhe parashikon ndalimin e shfrytëzimit të një punonjësi që kryen një detyrë shtetërore. Është kryeministri i vendit, funksionari më i lartë që përdor burime njerëzore me qëllim favorizimin e partisë së tij në zgjedhje. Kjo vepër dënohet me burg nga 1 në 3 vjet. Rama përdor një drejtor në ministrinë e brendshme për votat e partisë së tij. Ky nen është totalisht i konsumuar nga shtetasi Edi Rama dhe shtetasi Arben Keshi”, u shpreh Alibeaj.

8 Comments

  1. ramen qe ne ngjizje esht dashur ta shuante stalini,ati ju perzje sperma me mut negjmije dhe ja ku e keni qelbesiren edvin.

  2. Paskan dale enver hoxhat per te denuar pa gjygj cilindo qe nuk mendon si salihu dhe pd,shpellare kujdes nga keta enver te shekullit 21

  3. Mos e rruni karin shefa si nga pd ps lsi ,, sa te jem un prokuror fisqim , hajdut ect ect ska per tju hy gjem né kemb !! Kot na KENI mbrojt juve neveee te korruptuarve , né perpelisim njerezit e I hym né hak per ato euro e dollar te shkreta … duret tona te shkrerdhyme lajn duret tuaja te qira ! LIRI KORRUPSIONIT ; VDEKJE DREJTESISE & NÉ BYTH POPULLIT .

  4. Une them 1 muaj o beaj. Pse 1 do thuash ti. Po sa? Them une. 1 vit thua ti se gjynah. Pse nje vit them une. Po sa thua ti. .? Mire ok them une e leme 1 vit. Mirpo gjynaf shume thua ti. A jeni normal ju a jo? Cfare jeni ju ? Gjykates? Ju nuk ndreqeni.

  5. Ai eshte kreu i bandes rilindje. Mafjoz hajdut. Ti e percakton sa vite? Gjithe jeten e felliqur qe i ka mbetur ta kaloje brenda e ka shume shume shume pak. Me te tjeret sigurisht. Apo pazari radhes?

  6. Enverin u ngjall nga pd,gjygj publik nga pinjollet r fundit te komunizmit,shpellaret po masturbohen me njeri tjetrin te shqupi,salihu ne ekstaze,lulu si I dhjere FBI po pret,maloket shpellaret cetniket jane kembe por salihu ka ngordhur o te pa udhe,dilni nga shpellat ke salihu ju ka futur paraja po hidhet lume nga serbo-ruset si ne 91-92 ku u dogj shkodra per cfare per salihun qe te ngordhi I qete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu