• |
ide | kryesore

FOTO/ Rama në shtrat me kriminelë? Çfarë po ndodh në protestën e opozitës

Lajme, Të fundit

Simbolet e protestës së sotme të opozitës në qendër të Tiranës janë frymëzuar nga përgjimet e dosjes 339 dhe 184, të vjedhjes së zgjedhjeve nga Edi Rama në bashkëpunim me krimin dhe me njerëzit e tij të korruptuar në qeveri, polici, administratë. Një krevat i madh, ku qëndrojnë të rinj me portertet e Edi Ramës dhe të personave me të cilët ai ka bashkëpunuar si një organiztaë kriminale për të vjedhur zgjedhjet.

Poshtë emrit të Edi Ramës është nofka “Babloku”, siç e thërrasin kriminelët me të cilët ai bashkëpunon. Imer Lala thirret babloku i vogël, kriminel i lindur, Damian Gjinuri është cilësuar me ironi si guru, për shkak të lidhjeve misterioze me një personazh misterioz indian, Saimir Tahiri quhet El Chapo si bosi i kartelit më të fuqishëm meksikan të drogës. Vangjush Dako tallet me nofkën “akullorja”, siç e thirri veten në zhargon për të treguar se është i pastër nga lidhjet me krimin. Erion Veliaj është quajtur me ironi Fiku, për shkak të historisë që tregon për t’u viktimizuar dhe Arben Keshi, perosni që del në përgjime me Ramën duke I garantuar zbatimin e skemës për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër.


4 Comments

  1. Ato qe improvizuan hajdutet dhe kriminelet

    ekuq Ju kan shkerdhu motrat dhe grat ju haleve

    prandaj keni dal trima se jeni kopila

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu