• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama pritet me protesta edhe në Gjirokastër, përplasje me policinë

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama së bashku me drejtues të PS-së kanë vijuar edhe ditën e sotme takimet elektorale në kuadër të votimeve të 30 qershorit. Pasditen e së dielës ai do të jetë në qytetin e Gjirokastrës për tu takuar me banorët dhe për të prezantuar kandidatin e PS.

Qytetarë dhe mbështetës të opozitës kanë bllokuar rrugën në Gjirokastër, aty ku kryeministri Edi Rama do të zhvillojë turin e takimeve elektorale. Protestuesit kanë protestuar me thirrjet “Rama ik”, ndërsa policia ka ndërhyrë për të hapur rrugën.

Policia është vënë në gatishmëri, duke i bllokuar protestuesit për mos i lejuar të bllokojnë gjithë aksin rrugor. Kjo ka bërë që protestuesit të përplasen me policinë. Kryeministri Rama u prit me protesta nga opozita edhe në Përmet, gjatë takimit elektoral që zhvilloi në orët e paradites.

8 Comments

  1. Qa ben ky matuf plak qe s jep dorheqje mo aman qa esht ky pederast more amon i esht ngjit karrikja keti mo apo qa halli ka ky matuf mo,

    1. Bash bytha pse duhet de dorhiqet Rama apo pse dalin 20 militante aty me ne krye Tritan preshin?!Rama do iki me vote e jo se keshtu do Lul bytha se nuk ia mban suma per zgjedhje,hajt mirupafshim ne 2021!!!

    1. shqip .po ti mendon se pd edhe lsi nuk kane blwre? aman mos u trego naiv rama eshte i keqi.por basha mona edhe sala jane kanceri i vendit. prandaj pd nuk eshte partia e demokracise ajo parti qe duam do vite te konsilidohet

  2. Po ky Rame byth pordha per qar i bleu ata votat per popullin si si duhet te ja shkerdhej familjet ketyre mavive apo per te ja qir gruan Gregut ee si thoni ju te mavijosurit more rrac muti more hajduta ne gen 70 vjet vetem ju dhe soji juaj vetem zi keni sjell ne ket vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu