• |
ide | kryesore

PD Sarandë letër OSBE e KQZ: Të ndërpritet urgjent procesi zgjedhor në KZAZ

Lajme

Dega e Partisë Demokratike e Sarandës ka urdhëruar Komisionin Zonal të Administrimit Zgjedhor (KZAZ) të këtij qyteti që të ndërpresë menjëherë procesin zgjedhor.


PD i ka dërguar një shkresë zyrtare KZAZ-së Nr. 88, Bashkisë së Sarandës, Komisariatit të Policisë, Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Misionit të OSBE/ODIHR-it, ku nënvzion se procesi zgjedhor është i paligjshëm pas vendimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta, për çdekretimin e 30 qershorit si datë të paracaktuar për mbajtjen e zgjedhjeve, ndaj dhe duhet të ndërpritet në të gjithë territorin e Sarandës.


 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu