• |
ide | kryesore

Terror në burgje, urdhri: Kush nuk voton nuk merr leje

Arkiva, Lajme, Të fundit

Përplasjet politike duket se kanë përfunduar deri në burgje. Ditët e fundit në burgje është duke u ushtruar presion që të gjithë të burgosurit të votojnë. Në të gjitha burgjet shqiptare u është kërkuar të dënuarve që nëse nuk votojnë, atëherë do të firmosin një deklaratë që nuk marrin pjesë në votime.

Sips burimeve të gazetës Mapo, të burgosurve u është thënë se ata të cilët firmosin deklaratën që nuk do votojnë, atëherë të harrojnë se do të marrin leje, apo dokument për sjellje të mirë.


Kushtetuta e Shqipërisë nuk parashikon në asnjë nen të saj, që votimi është i detyruar.

Gazeta Mapo mëson se situate e rëndë është në burgun e Fierit, ku disa prej të dënuarve nuk kanë pranuar të firmosin letrën që nuk do të votojnë. Drejtuesit e të gjitha burgjeve kanë marrë urdhër të qartë që të dënuarit duhet të votojnë të gjithë.

13 Comments

  1. ja kam nje une…

   te qifsha motren se me genjeshtra te tilla nuk genjeni dot as _arin.

   ”’Sips burimeve të gazetës Mapo, të burgosurve u është thënë se ata të cilët firmosin deklaratën që nuk do votojnë, atëherë të harrojnë se do të marrin leje, apo dokument për sjellje të mirë.”’

   Pra e gjithe ky lajm i genjeshter bazohet nga ‘disa burime te gazetes MAPO ‘ .

 1. Ky eshte populli qe dikur prishi kishat dhe xhamit dhe masakroi kleriket. Pa din e pa iman. Ndryshe gjerat do ishin shume ndryshe…

 2. Jane te corbes se prishur qe do ta vjellin tere jeten. Dhe pse rrogtare me rroga mjerane. Nuk dine ku jane nuk dine cfare bejne nuk dine ku jane duke shkuar duke u rreshtuar ne anen e te mjereve ne shpirt.

 3. Teror kolektiv. Keshtu fillon. E kemi provuar. Perca dhe sundo formula e shejtanit te mallkum qe as nuk fle e as nuk lodhet. Ja ku ka rilindur perseri. Se ka qene mes nesh dhe ne nuk u treguam vigjilente.

 4. lenin,stalin,edvin,erdogan,vuqiq,thaqi putin.aleanca lindore e mutit.shto ketu dhe kinezin donald LUU.qdo njeri pas atyre qe kan ber vuqiq,rama,putin,thaqi,erdogan do te ipte dorheqje por jo keta diktator stalini.

 5. Kjo eshte gjeja me e felliqur. Nese te tjereve shteti dhe privatet e shtetit, iu ka ne dore rrogen, ketyre ju kane ne dore lirine. Ky eshte abuzim ne kufijte e tortures. Cfare ben Avokatja e Popullit? Cfare bejne shoqatat, qe fryhen me fonde vetem per te drejtat e te te burgusurve?

 6. Te burgosurit do votojne Arturo Ui salih dhe kete bythelepirsin neri qe e ka zevendesuar stalinin e lapsit,neri coja mamin motrat gruan ketyre burgaxhive te kenaqen pak dhe ato nuk do votojne fare,ata kane ndegjuar dhe bujar kapexhiun per nisemen e fundit te tij,ku I jane bashkuar Plot 7 intelektuale

 7. o ti moterqire dhe robqire qe te vetmin argument ke ofendimin si lideri jot pederast, mos u bej trim pas tastieres se nje dite do te gjej dhe do te var para redaksise se Lapsi qe te cuditet mileti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu