• |
ide | kryesore

Meta fton Ramën në tryezë, përgjigjet kryeministri

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ftuar në një tryezë Kryeministrin Edi Rama, por ky i fundit ka refuzuar.

Kabineti i kreut të shtetit i ka dërguar një letër drejtores së kabinetit të kryeministrit. Aty shkruhet: “E nderuar zonja drejtore, dëshiroj t’ju bëj me dije se Presidenti i Republikës, SHTZ Ilir Meta mirëpret nesër në datën 27 qershor 2019 në takim kryeministrin SHTZ Edi Rama për të biseduar për situatën politike në vend në çdo orë që ai mundet duke filluar nga mëngjesi herët në orën 05.00 deri në orën 13.00 në zyrën e tij në Presidencë. Ju lutem bëjeni me dije Kryeministrin për sa më sipër” – thuhet në dokument.


Por Ram,a është përgjigjur në rrejtet sociale duke refuzuar.   

“Për shkak të fushatës elektorale që po zhvillohet sipas dekretit presidencial, ku 30 qershori është përcaktuar datë zgjedhjesh, kabineti im ka komunikuar telefonikisht pamundësinë për këtë takim. Po meqë Ilir Meta vazhdon të luajë letrash, ja dhe me shkrim: Kemi zgjedhje, jam i zënë!” – shkruan Rama. Më poshtë keni letrën e dërguar nga Meta dhe përgjigjen e Ramës në Twitter.  ©LAPSI.al

12 Comments

  1. Teper vone o zoti president . Nese ky do pranonte thjesht do te vuloste humbjen e tij . Ka edhe djali i anetes militant jo vetem ti o zoti president .

  2. JU JENI TE GJITHE TE MARRE . DUHET ME JU VRA ME BUK NE GOJE TE GJITHEVE PA PERJASHTIM . REVOLUCION O POPULL, REVOLUCION KUNDER TE GJITHE KESAJ KASTE 30 VJECARE POLITIKANESH.

  3. O kokmadh , po pse ore 4 dite para zgjedhjeve e fton ti Ramen ? Shume vone.
    I hodhe benzine zjarrit dhe kur pe se zjarrin ta shoiti EU & US… tani o kerkon taim.

    Shume mire ta ka dhjer Rama sot. E meriton.

  4. Eshte i zene kryeministri me fushaten e zgjedhjeve vendore. O zotri je administrator i gjithe vendit e jo kandidat per kryetar bashkie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu