• |
ide | kryesore

Shqiptarët e SHBA, potestë para Shtëpisë së Bardhë kundër Soros

Lajme, Të fundit

“Ti kërkojmë Presidentit Trump të mos lejojë segmente të Fondacionit Soros të rikthejë komunizmin në Shqipëri!”, – kështu thuhet në një reagim të shqiptarëve të Amerikës për një tubim që pritet të mbahet ditën e dielë.

“Shoqëria Vatra dhe shqiptarët e Amerikës me shqetësim të thellë per situatën e ngjarjeve në Shqipëri, duke marrë në konsideratë përgjegjësinë qe diaspora shqiptare ka për atdheun e familjet tona që jetojnë në Shqipëri, duke vlerësuar si të patjetërsueshme lidhjen e fortë mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe popullit shqiptar, të karakterizuar nga ndihma e sinqertë të SHBA në rastet më të vështira të kombit tonë, organizojnë të dielën më datë 7 Korrik ora 12:00 një thirrje drejtuar Presidentit Donald Trump.


Me besimin se angazhimi ynë si shqiptarë te Amerikës dhe Presidentit Trump si President i vendit më mik i popullit tonë, mund të arrijë të shpëtojë Shqipërinë nga spiralja e frikshme e kaosit ku është futur, ne do të tubojmë per të kërkuar dhe njëherë lidershipin e Presidentit te SHBA për Shqipërinë.

Sot është koha të angazhohemi e të kthejmë vëmendjen te atdheu ynë. Sot është momenti për te qenë të gjithë bashkë si shqiptarë, si bashkëkombas pranë shqiptarëve në Shqipëri që shpëtimin mund ta gjejnë vetëm te SHBA. Shqipëria nuk mund të rikthehet në komunizëm prej synimeve të errëta të fondacioneve të huaja që kërkojnë pronësinë mbi atdheun që ekziston prej gjakut të të parëve tanë. Le të bashkohemi ditën e dielë më datë 7 Korrik, ora 12:00, përballë Shtëpisë së Bardhë në Washington DC.

Zoti e bekoftë Amerikën, zoti e bekoftë Shqipërinë!”, – thuhet në njoftim.

16 Comments

 1. Shume prekese dhe revolucionare kjo leter.Me siguri as ne hale nuk e perdorin dot,biles edhe ne Alaske ishin te shqetesuar per kete leter.Sulltani i Birundit po kerkon gruan e 6-te ,coini ndonje gje atij se ndoshta influencon tek amerikanet.

 2. Nuk gezohet njeri per ato qe zvarriten para shtepise se bardhe, pervec Rames. Shoku i Rames nuk eshte Trump, por Lalaj, Avdyli&CO. Ato e bene dhe e mbajne kryeminister dhe me ato duhet te merremi.

 3. Esad Pashat dhe Haxhi Qamilsat si kane mungu nonjiher atij veni.
  I kam kendej qyrraxhijt. Gjithe diten tu rregullu catija e tu lyj shpija e kur i tako nonjiher te bojne si politikana te mdhanj e antikomunista. Kur tvdese saliu do ngelen krejt bosh e pa kry.

 4. Avdyli me kompani I liruan nga burgu pese gjygjtaret e salihu qe sot kane shkuar ne te semes o neri bythelepirsi me I ti I Arturo Ui salih,por kete nuk e thote neri,pse u liruan avdylajt o neri,pyete salihun

 5. AMERIKA JA KA SHKERDHYER MOTRAT MAMAT GRAT E KOMUNISTEVE, DHE KESAJ RRADHE SHIFENI DHE VINI VESH SE QA KA PER TJU BER PROSTITUTAVE TE KUQE

 6. Tashti qe i bene leter shpellaret e amerikes Trumpit, eshte e sigurte qe amerika do beje kthese 180 grade ne politiken e saj ndaj shqiperise.

  Rama Ra

  1. jo o k… i Saliut, Usa kujton ti se ka pas koh te merret me Shqipnin keto koh, po ik o Idjot mos i jep rendesi vehtes; Irani, koreja e Veriut Kina dhe do merret me zgjedhjet tuja per ket arsye se del 1 ambasador aty e flet per hesap te tij

 7. Shpellaret jane kar derra dhe mbas tyre mbarojn grat dhe motrat e juaja qe shani shpellaret pasi femrat e juaja nuk ngihen ne sex me ore te tera.

 8. Mrika u zgjodh e perkohshme pa te drejta veprimi vetem per 3 muaj !!!!! Per cfare eshte ende aty!!!! Faktet flasin. Obori i felliqsirave te rilindjes duhet te heshte …… se neser do ta kene te keqen brenda ne shpi. Ne mos e kane ….. besoj se e kane…. do ta shohin dhe vete.

 9. Po zene vend leket e Rusit, por menyra si eshte shkruajtur letra eshte shume qesharake pasi te mendosh se ne Shqiperi do kthehet komunizmi eshte njesoj sikur te thuash qe dielli lind nga perendimi,vajmedet per keta mjerane qe do tallin lesht ne shtepine e bardhe kur te lexojne fletrrufene….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu