• |
ide | kryesore

Edi Rama “fshikullon” drejtuesit e Tatimeve: A ma thotë dot dikush, si ka mundësi që…

Lajme, Të fundit

Në një takim që po zhvillohet në sallën e hartave në godinën e Kryeministrisë, kreu i qeverisë, Edi Rama, është treguar i ashpër kundrejt drejtorisë së Tatimeve, duke theksuar se fenomeni i informalitetit është rritur, ndërsa dhënia dhe marrja e kuponeve është rikthyer në nivele shumë të ulta.

Është rritur informaliteti, kush nuk ka rezultat, do të largohet nga sistemi”, deklaroi kryeministri.

A ma thotë dot dikush nga ju si mundet që të kemi 15 mijë kasa joraportuese në biznese që figurojnë jo aktive, nga 112 mijë të tilla. Kush e mban përgjegjësinë për këtë, kujt i kërkohet ccdo ditë përgjegjësia për këtë.

Kush i mbulon në territor këto pika të kuqe alarmi, dhe si mundet që të vijë dita dhe muaji i ri dhe këto vija të mbeten të kuqe. Pse nuk gjobiten kompanitë e kasave?”, u shpreh ndër të tjera Rama.

Ndërkohë, mësohet se ish-kreun e Përgjithshëm të Tatimeve, Enton Duron, do ta pasojë Delina Ibrahimaj, e cila më parë ka qenë drejtore e Institutit të Statistikave (INSTAT).

Ibrahimaj ka fituar gradën Doktor (PhD) në degën e studimeve “Bankë dhe Financë” nga Universiteti i Romës, Tor Vergata.

Drejtoresha e re e Tatimeve ka punuar në Bankën e Shqipërisë dhe në Kryeministri, si koordinatore për krijimin e një sistemi të integruar shkëmbim informacionesh dhe statistikash operacionale mes instituteve shtetërore.

19 Comments

 1. Injorant km komplet gomar Noci njeri hajdut i pa ngopur edhe ari kishte ngel pa doren e keti hajduti ja e beri vkm dhe tashi edhe ari po na fluturon, e qa na ngeli neve , vetem breket tjeter s ka i mori i poshtri te tera.

 2. O Qelbesire.

  Sin nuk arrite ta shuash Urine me Koncesione???

  Po ca Monster paske qene???

  Po mire more Qelbesire.

  Me Kompani Rentjere, do ndertosh, Shqiperine????

  Si shkruan o Monster, ne emer te Sovranit, Kontrata 20-30 vjecare????

  Kush ta ka deleguar kete te drejte????

  E bere Kushtetuten ZERO. o Qelbesire.

 3. Hajde mos u anko se po ta bejne qejfin biznesmenet e tu. I ule tatimin me efekt prapaveprues dhe kane fillu me shpernda “ka icik” fitim kete vit, apo te nxjerrin nga thesi ato te vjetrit. Kuptohet, pasi kane bere lloj lloj akrobacie per ta nxjerr te ulet. Sigurisht, qe po vete do ta marrin me tendera, se ne te shkretet nuk shohim gje me sy nga leket e taksave.

 4. Tani do prape ti kthehet lekeve te kasave..Keta kane mentalitetin e QELBESIRES.se jane pasardhesit e tij! Do marri ndonje lek nga kasat tani se baxhella e tij ka ndonje kompani te kasave..Biznesi po jep shpirt mer qelbesire..ti ben piktura me zall neper shqiperi e rrit cmimin naftes e terrorizon me taksa e gjoba,cfare ndytesie.

 5. “A ma thotë dot dikush”,si ka mundesi qe Kryeministrit tone nuk i kerkon kush llogari,megjithese
  takspaguesit shqiptare do ti paguajn Françesko Beketit 125 milion Dollare per faj te tij?

 6. Vertet mendon njeri se jane te begetit ato para?!!!! Ato jane te ramzadrise. Ndonje gje te vogel edhe begeti ka. Mos u tregoni naive.

 7. Filmi shqiptar qe sapo ndoqet titullohet te fala sandrit manes kastrati tahirit xhafes & co. Po varianti bardh e zi.

 8. O rame sa je plak o lali thojne se kush bene seks me femra 20vjet me te vogla rinohesh spiropalin aty eke uca eshkreta neper televizjone skenderbe im keshtu skenderbe im ashtu

 9. ore, vazhdoni mbajeni bablokun, ky s’eshte gje hic, harruat durimin 45 vjet ate xhaxhin psikopat qe vrsu edhe ca ne fisin e vet…
  per mos me shku ke durimin 500 vjecar dhe konvertimin ne turq, po ate e folim noi dite tjeter

  shkurt hesapi, komb i durueshem…

  kur erdhi puna fajdeve, me hudh salen (kam ca gjona te tjere ene per kte trapin), u ngrejten direkt, cudi e madhe…
  a thu se i krijoi ai fajdet, te gjithe pronaret ishin ish-sigurimsa, tashme te papune…

  sala as nuk i krijoi, as nuk mori as 1 qindarke nga to, thjesht i ngeci ne dore…

  fatos nano, nga burgu, premtoi se kur te rrezohej qeveria, kur te dilte ky nga burgu, do i jepte 1 per 1 te gjitha…nga burgu foli ky…

  per kte nuk u cu njeri kur nuk mbajti premtimin

  shkurt hesapi, popull per Saturday Night Live

 10. Ik o idjot kush te degjon kush te shikon e kush meret me me ty o k…. kandari. Shko p…. si marrin fryme mostra si ty ne kete dynja nuk e di. Ty duhet te kishte mbaru fryma me kohe.

 11. Shashke per te hequr vemendjen nga aktualiteti dhe dhune ne distance per ata qe se votuan. Le te nxjerri tatimoret qe t ja qim familjen po e po por dhe komplet kabinetin rilindas. qe s jan te forte por perkundazi kane frike nga hija e tyre me ne krye kryefrikacakun e bashkise ish G69 moter Erjonen

 12. Keto bundra as ato k… qe kane ne shpi si votojne me. Si ka mundsi gjalle akoma !!! As dreqit te mallkum si duhen me keta. InshAllah kjo e keqe e madhe kokave ju kthefte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu