• |
ide | kryesore

Rama vizitë “blic” në Turqi, takohet me Erdogan

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë jozyrtare në Turqi, ku është takuar me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Lajmi është bërë i ditur nga kreu i qeverisë nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Instagram”, ku ka publikuar një foto me kreun e shtetit turk. “Në mikpritjen e Presidentit Erdogan në rezidencën e tij verore në Marmaris”, shkruan Rama bashkëngjitur fotos në postimin e tij.


Takimi mes dy liderëve është zhvilluar në rezidencën verore të Erdogan në Marmaris , qytet në brigjet e rivierës turke.

Arsyeja e kësaj vizite të papritur, si edhe temat e tryezës informale të diskutimit, nuk dihen ende.

Takimi i kryeministrit shqiptar me presidentin turk vjen pak ditë pas takimit Meta-Erdogan në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Europës Juglindore (SEECP) që u mbajt një javë më parë në Bosnje-Hercegovinë,

 

 

 

 

13 Comments

 1. Cope e Kurves, Keyeminister.

  Qelbesire., qe e rropi kete popull, si askush tjeter.

  Vejani emrin Koncesionari I Ndyre.

  Vetem Koncesione ben, qe te shuaje urine.

 2. Po qe nuk ka zene gjumi fare duke e vrare mendjen ku do jete lazgari rilindas? Po kerkon vend si azilant artistik rilindas? Je ne vendin e duhur. Me poturet e mbushura je o lider boteror? Dhe kush te pret. Papu erdogani. O kacolle ku na mblodhe. Shikim te kendshem te programeve ne vazhdim o rilindas.

 3. Hahaha ua sa bukur . Keshtu po. Se kur te shohim sado pak fare afer merkel na dhembin syte. Po dhe lutemi te mos i percjellesh asaj asnje mg toksine. Sa per kete foto sado e sforcuar po. Dy mizore pleq e mendje kalbur injorante mesjetare ok. Bej dhe sforco tjeter me derrin vucic. Mendjet tuaja te semura deri aty shkojne.

 4. Ka shkruar tek Erdogan per propagande ( fakti qe lajmit e ben te ditur vete llumi, e tregon kete) se gjoja eshte i mirepritur nga te huajt, duke pasur parasysh se kryetaret e evropes ka nje vit qe japin etem shpulla, jo me doren, kryedoçit shqiptar.

 5. Erdogan i ben sfide USA,per blerjen e mbrojtjes S-400 nga muzhiket Ruse !!!USA,nderpret furrnizimin me F-15 per Turqine.Rama ka shkuar per te qetesuar situaten si lider boteror !Me ke eshte ne te vertete ky pall milloshi ??!Me Ameriken ncuq,kurre nuk ka qene e nuk do te jete,eshte thjesht i biri i babait kriminel komunist,pro Rus e miku i Vuçiçit(ky i fundit eshte Serb)!Kjo tregon dhe orjentimin e vertete te politikes dhe frymes se hicqeverise se mostrave socialkurviste te ketij vendi !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu