• |
ide | kryesore

Gati për plazh? Zbuloni si do të jetë moti këtë fundjavë

Lajme, Të fundit

Temperaturat e larta dhe moti i kthjellët do të mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë ditës së nesërme deri në orët e para të mbrëmjes.


Sipas shërbimit meteorologjik “MeteoAlb”, në orët e para të mbrëmjes, kryesisht në zonat malore parashikohet rikthimi i vranësirave.


Ndërsa, temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 17°C deri në 37°C.

Era do fryjë mestare dhe herë pas-here e fortë në brigjet detare me shpejtesi mbi 45 km/h nga drejtimi Verperëndimor duke krijuar  dallgëzim 3 ballë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu