• |
ide | kryesore

Russell Crowe tërbohet me vendin e rezervuar: pagoi 1500 dollarë për sfidën e SHBA, por nuk pa asgjë…

Sport, Video

Aktori hollivudian neozelandez, Russell Crowe ka bërë ta pamundurën për të parë në radhë të parë miqësoren e basketbollit mes Australisë dhe SHBA-së në Melbourne. Kishte kërkuar natyrisht, ashtu si e lejon statusi që ka, një biletë në radhë të parë, duke paguar 1500 dollarë (rreth 1350 euro), por përfundoi duke e parë sfidën e basketbollit ì ulur vërtetë në radhë të parë, por menjëherë pas pankinës amerikane me pamje aspak të mirë për ndeshjen.


Aktori neozelandez, protagonisti i filmave të mëdhenjë si “A Beautiful Mind”, “Gladiator” e “LA Confidential” apo boksieri i “Cinderella Man” është tërbuar nga ky fakt dhe ka postuar në Tëitter një video që tregonte cfarë mund (të mos) shihte nga vendi i tij, e duke apeluar se “kush vendosi të mos ishte pjesë e 50.000 personave që asistuan në ndeshje, ka bërë zgjedhjen e duhur”. Sa për kronikën, Team Usa e mposhti Australinë 102-86.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.