• |
ide | kryesore

Kalendari i plotë i Champions League, grup “ferri” për Inter

F1, Kryesore, Sport

Me shortin e fazës së grupeve që është hedhur në Montecarlo, ka lindur zyrtarisht Champions League 2019/2020. Më të dëshpëruarit duhet të jenë zikaltrit e Inter: plotësohet dëshira e tifozëve të Barcellona dhe të dy skuadrat janë në grupin F bashkë me Dortmund dhe Slavia. Nuk ka shkuar mirë për italianët në përgjithësi me Juventus që peshkon Atletico Madrid, Bayer Leverkusen e Lokomotiv Moskva, ndërsa Napoli përsëri kundër Liverpool, por këtë herë me të kuqtë si kampionë Europe. Nuk do të jetë e lehtë edhe për Real Madrid të marrë kreun e grupit A, në shoqërinë e PSG.

Grupi A
PSG
Real Madrid
Brugge
Galatasaray


Grupi B
Bayern Munchen
Tottenham Hotspurs
Olympiacos
Crvena Zvezda

Grupi C
Manchester City
Shakhtar Donetsk
Dinamo Zagreb
Atalanta

Grupi D
Juventus
Atletico Madrid
Leverkusen
Lokomotiv Moskva

Grupi E
Liverpool
Napoli
Salsburg
Genk

Grupi F
Barcelona
Borussia Dortmund
Inter
Slavia Praha

Grupi G
Zenit
Benfica
Lyon
Red Bull Leipzig

Grupi H
Chelsea
Ajax
Valencia
Lille

 

JAVA 1 – E martë, 17 shtator

Image

 

JAVA 1 – E mërkurë, 18 shtator

Image

 

JAVA 2 – E martë, 1 tetor

Image

JAVA 2 – E mërkurë, 2 tetor

Image

 

JAVA 3 – E martë, 22 tetor

Image

JAVA 3 – E mërkurë, 23 tetor

Image

 

JAVA 4 – E martë, 5 nëntor

Image

JAVA 4 – E mërkurë, 6 nëntor

Image

 

JAVA 5 – E martë, 26 nëntor

Image

JAVA 5 – E mërkurë, 27 nëntor

Image

JAVA 6 – E martë, 10 dhjetor

Image

 

 

16 dhjetor: shorti i 1/8 të finaleve

18/19/25/26 shkurt: 1/8 e finaleve, vajtja
10/11/17/18 mars: 1/8 e finaleve, ardhja

20 mars: shorti i cerekfinaleve e gjysëmfinaleve

7/8 prill: cerekfinalet, vajtja
14/15 prill: cerekfinalet, ardhja
28/29 prill: gjysëmfinalet, vajtja
5/6 maj: gjysemfinalet, ardhja

E shtunë 30 maj: finale – Atatürk Olimpiyat Stadıum Stamboll

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu