• |
ide | kryesore

Urdhri për “spastrimin” e drejtorëve, PD: Edi Rama po ia dorëzon PS-në Tom Doshit

Lajme, Të fundit

Pas dorëheqjes së 6 drejtorëve më të rëndësishëm politike të Shkodrës, një ditë pas urdhrit të dhënë nga kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste, ka ardhur edhe reagimi i degës së Partisë Demorkatike në kryeqendrën e veriut.


Në një deklaratë për mediat, PD Shkodër e cilëson urdhrin e Ramës si tërësisht antiligjor dhe në shkelje flagrante të Kushtetutës, Statusit të Nëpunësit Civil dhe Kodit të Punës.


Sipas PD-së, shefi i qeverisë “po vendos PS-në Shkodër, në administrimin e Tom Doshit, personit i shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

Pak më herët, u raportua për dorëheqjen e: Kadri Ymerit, drejtor i DAR Shkodër;  Mustaf Krajës, drejtor i Bujqësisë Shkodër; Luan Hetës, drejtor i HEC Vau Dejës; Edmond Eminit, drejtor i Postës Shkodër ( Kryetar i PS Shkodër); Agim Dardhës, drejtor Administrata e Zonave te Mbrojtura në Shkodër dhe Astrit Becit, drejtor i Shëndetit Publik në Shkodër.

Ndërkohë, pritet të tërhiqet nga detyra edhe Ardian Dajti, drejtor i Spitalit të Shkodrës.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Rama, kryetari i sektit të Rilindjes, orët e fundit po imponon një proces tërësisht antiligjor, diskriminues dhe në gjurmët e etërve të tij biologjikë e politikë. Edi Rama po vendos PS Shkodër, në administrimin e Tom Doshit, personit i shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por fillimisht, po i spastron “fushën” duke i lënë në dorë të gjitha drejtoritë rajonale në Shkodër.

Me një urdhër të paprecedent në historinë edhe të vendeve më të prapambetura të Afrikës, Edi Rama ka nisur instalimin e partisë – shtet duke filluar nga Shkodra, ekzaktësisht siç bënë komunistët në 1945.

Urdhri për dorëheqje në bllok të të gjithë drejtorëve rajonalë në Qarkun e Shkodrës, është totalisht antiligjor dhe në shkelje flagrante të Kushtetutës, Statusit të Nëpunësit Civil dhe Kodit të Punës. Me një urdhër të tillë, Rama po zëvendëson njërën bandë me një bandë tjetër.

Pasi të lirohen postet e drejtorëve, do të jetë “mëkëmbësi” i Edi Ramës në Shkodër, Tom Doshi, që do të emërojë drejtorët e rinj rajonal, në koordinim të plotë me kreun e bandës së Rilindjes, kryeministrin e fatkeqësisë kombëtare.

Revanshi i rradhës i kryeministrit uzurpator, tregon se ai shtetin e konsideron “parcelë private”, pronë të tij dhe të sektit të rrezikshëm kriminal të Rilindjes. Bindja e verbër ndaj urdhrave antiligjorë, për ndëshkime kolektive përmes dorëheqjeve të detyruara me urdhër partie, është mungesë dinjiteti, pranim i tutelës partiake në vend të zbatimit të ligjit, nënshtrim ndaj një individi psikopatik.

Një lëvizje e tillë e Edi Ramës, bëhet edhe për ti hedhur “hi syve” shkodranëve. Është një përpjekje e dështuar për të tërhequr vëmendjen nga skandali i Shkodrës, ku me 30 qershor kandidoi një të inkriminuar, ashtu siç bëri me Vorën dhe me bashki të tjera që do të evidentohen në ditët në vijim.

Nga sot, Shkodra e Shqipëria kanë një arsye më shumë për tu angazhuar në largimin një orë e më parë të Edi Ramës kësaj fatkeqësie kombëtare që nuk ndalet duke krijuar probleme për shkodranët e shqiptarët.

Të gjithë bashkë, pa dallime partiake kemi detyrë para të sotmes dhe të ardhmes, të ngrihemi e ta shporrim një sahat e më parë!

RAMA IK!

 

7 Comments

  1. Ju rekomandoj te qeshni pak me pamjet e rralla nga plazhet greke te kryebash.te prenjasit. Nuk i kani pare ju siguroj as ne kohen e enverit. Te syri.

  2. Kur pashe ate foto te kryetarit prrenjasit mu duk qe ka veshur breket e Shukriut,as kam qesh.
    Breket e rilindjes fashion

  3. Lere lere, ato breke as ne kohen e Dulles nuk ekzistonin, po ku kane turp autiket e rilindjes. Atij vetem nje gomar me fiq i mungonte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu