• |
ide | kryesore

“Kajmaku”/ PD: Rama prej 10 ditësh nuk ka thënë asnjë fjalë për “mollën e kalbur”…

Lajme, Të fundit

Partia demokratike ka vijuar akuzat ndaj kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, në vazhdën e publikimit të “dokumentit autentik” të Gjykatës së Janinës sipas të cilës kandidati i Partisë Socialiste dalë nga zgjedhjet vendore monopartiake të 30 qershorit, është arrestuar në territorin grek në vitin 2003 për veprën penale “për përdorim dhe shpërndarje kartëmonedhash të falsfikuara”, për të cilën parashikohen më së paku 10 vjet burg.

Në një dalje për mediat, ish-deputeti Ervin Salianji ka deklaruar se “Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes”.

Me gjithë këto prova të pakundërshtueshme, Kajmaku i Rilindjes fshihet pas rreshtave të mashtrimit të Edi Ramës, i cili me kodin mafioz të heshtjes, mbron të inkriminuarin me të cilin është ulur në sofrën e pushtetit.  Edi Rama prej 10 ditësh nuk ka thënë asnjë fjalë për mollën e kalbur nxjerrë nga shporta e krimit që mban në dorë.” tha Salianji.

Më tej, ish-deputeti  akuzoi Prokurorinë se i kërkon llogari Partisë Demokratike për Kajmakun, në vend që të shohë provat në sistemin TIMS.

Të dhënat e sistemit TIMS rrëzuan çdo alibi apo përpjekje të Ramës për të gënjyer, duke provuar se Agim Kajmaku është personi i arrestuar në Greqi si Jorgo Toto nën akuzën e trafikimit të parave të falsifikuara. Prokuroria hesht dhe në vend të fletës së arrestit për Kajmakun, nis letra për Partinë Demokratike duke i kërkuar provat që i ka në sistemin TIMS. Prokuroria nuk zbaton kodin penal dhe ligjin e dekriminalizimit për të vënë para drejtësisë të kërkuarin në Greqi, i cili ka trafikuar para të falsifikuara dhe mashtruar në formularin e dekriminalizimit”.- tha ndër të tjera Salianji nga selia blu.

Më herët, PD-ja ka publikuar dokumentet nga sistemi TIMS që vërtetojnë sipas saj se Agim Kajmaku  dhe Jorto Toto janë i njëjti person, i arrestuar në territorin grek.

 

9 Comments

 1. Dihet ajo, ky eshte modeli politik i rames. Evropianet ( pjesa sorosiane )na dhane nje goditje te forte dhe tani bejne loje psikologjike, i kan te gjitha te dhenat ne sirtar dhe rrijne presin “do tolerojne ramen shqiptaret apo do marrin kallashin ? Sido qe te jete ne dalim fitimtar. ” pra…pse duhet te flase rama kur ai per vete eshte rehat ne comfort zone me politikat e tij ku punen ja bejne te tjeret dhe gabimet e tij i paguajne te tjeret ?

 2. ”’ provave të pakundërshtueshme ”’???? Nga i nxorri ky karagjozi keto provat e PDs si te ‘pakundershtueshme ‘ ????

  O debil provat tuaja nuk marrin parsysh mundesine qe dikush tjeter te kete perdorur dokumentat e Kajmakut gjate kohes kur eshte bere vepra penale.

  Ju nxirrni nje dokument grek me fotografine e Kajmakut , pastaj nxirrni dokumenin qe kajmaku ka dorezuar per te marre pashaporten shqiptare ( ku te gjitha te dhenat perputhen me dokumentin grek) .

  Kete pune e zgjidh vetem krahasimi i shenjave te gishtave ( te cilat Kajmaku i ka dorzuar javes qe shkoi) .

  Nese ato shenja gishtash nuk perputhen atehere dukush tjeter ka perdorur dokumentat e tij. Jane me qindra persona qe kane perdorur pashaporta e dokumenta identifikimi me identitete te vjedhura.

  Pra egziston mundesia qe tere ajo teoria juaj te jete ‘e kundershtueshme’…

  1. Ore kar .. po nese del ashtu sic shkruan ai i partise me siper cfare do besh ti ? .. do shkosh te shkerdhesh teteme ?

   Debila njerez

 3. Shoku autik mavi, Agim Shellira nuk akuzohet me emrin origjinal keshtu qe bie poshte pretendimi jot foshnjarak, por me emrin Jorgo Toto. Ku mire qe jeni dhi e zgjebosur por mbani akoma dhe bishtin perpjete

  1. Ore prostitute blu . Nese shenjat e gishtave jane te ndryshme , atehere kemi te bejme me 2 njerez te ndryshem si ne dokumenta ashtu dhe ne realitet.
   Nese shenjat e gishtave jane te njejte atehere ky Kajmaku eshte i njejti person me dy pale dokumenta.

   Ju dhe me te trashe se gomeret dhe prap doni te jepni mend. Kurva

 4. o Dylber mavi, nqs nuk kupton shqip na thuaj te ndihmojme dhe ta perkthejme shqip shqip. Ai eshte arrestuar me emrin Jorgo Toto dhe jo me emrin e tij aktual. Nqs do ishte arrestuar nje person me emrin njesoj si te tijin atehere do duhej te kontrollonin gishtat. Ai le te dali dhe te thote qe nuk eshte Jorgo Toto i arrestuar vite me pare ne Greqi nese nuk eshte vertete. Sa per dijeni jam i majte po ju dylberet e rilindjes kedo qe ju kundershton e quani blu, jeshil armik etj. Ik e ha ndonje pjate super para se te mbyllet menxa

  1. kaq i trash te jesh valle ?

   Kur e ka arrestuar policia greke ( kajmakun apo nje njeri tjeter me emer tjeter) i ka marre shenjat e gishtave. Pak rendesi ka emri ne dokumente .
   Tani ky Kajmaku , ka shkuar ne prokurori dhe ka dhene shenjen e gishtave te tij .. ku eshte shkruar qarte dhe paster emri i tij ….. Kajmaku.

   Tani nese shenjat e gishtave jane te njejte atehere vertetohet qe ai personi me emrin Jorgo Toto eshte i njejte me kete Kajmakun e historis tone.
   Nese shenjat e gishtave nuk jane te njejte , personi i arrestuar ne greqi nuk eshte ky Kajmaku i famshem i historis tone.

   Ti ben apo je kaq shume i trashe ?

   Duhet te jesh shume , po shume , i trashe kur shkruan …. ””’Nqs do ishte arrestuar nje person me emrin njesoj si te tijin atehere do duhej te kontrollonin gishtat.”” .

   Emri ka shume pak rendesi o debil.

   U lodha me budallallikun tend.
   Hajd hik e kris bythen tani , kerric

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu