• |
ide | kryesore

Deklarata e fortë e Metës: Jap dorëheqjen nëse…

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se do të japë dorëheqjen nëse Komisioni i Venecias në raportin e 11 tetorit do të shprehet se ai ka shkelur Kushtetutën me anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Meta ka qenë i prerë se do të largohet në rast se opinioni i Venezias do të jetë i ndyshëm nga qëndrimi i tij.

“Patjetër! Këtë merak ke ti? Patjetër, nëse Venezia thotë që unë kam shkelur Kushtetutën unë do të jap dorëheqjen. Unë kam dhënë dorëheqje edhe si kryeministër për më pak se kaq.


Të thotë Venezia që unë kam shkelur Kushtetutën dhe unë të rri President? Kurrën e kurrës! Sa herë ka thënë Gjykata Kushtetuese që ka pasur ligje të parlamentit apo vendime qeverie në shkelje kushtetuese dhe s’ka ndodhur asgjë” – tha Meta në një intervistë për Syri Tv. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Ik ore majmun komentues I Rilindjes.

  Qelbesira e Koncesioneve po te shet ty, me gjithe breke, she ti, o hajvan Rilindas nje avaz ke:

  Te Rroje Partia

  Te Rroje Udheheqesi Suprem Rilindas

  Ps varja qe na zhdepi ne borxhe koncesionare 30 vjecare Qelbesira.

  Cope e Der Rilindas. Nuk u gedhende.

 2. Ilir Meta per nga personaliteti i ve te gjith ne maje te ….. keta legenat ndaj po ka na gje tjeter ate le ta vendos drejtesia e pa anshme dhe jo njerez qe shiten blihen. Ngelet per tu pare kush jan burrat dhe kush jan burat me brek grash

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu