• |
ide | kryesore

Momente tmerri, një tërmet i fuqishëm shkund Shqipërinë

Lajme, Të fundit

Një tërmet i fuqishëm i shkallës 5.8 ballë është ndjerë vetëm disa minuta më parë në Tiranë, ndërkohë që sipas raportimeve paraprake, lëkundjet e forta janë ndjerë në gjithë Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 30 km nga kryeqyteti.

Paraprakisht nuk raportohet për të lënduar apo për dëme materiale, megjithatë banorët e frikësuar dhe në panik kanë dalë menjëherë nga banesat.

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu